فیسبوک و توییتر ممکن است موظف به پرداخت مالیات شوند !

فیسبوک و توییر ممکن است به درخواست دولت انگلستان و به منظور ارتقای امنیت استراتژی های اینترنتی، موظف به پرداخت مالیات کند.

  1. ۱۱ ماه،۲ هفته قبل
  2. ۰
لینک های دانلود: mp4 (۷٫۳ MB) webm (۵٫۶ MB)

به گزارش نوداد (بانک ویدیو خبر ایران) دولت انگلستان در نظر دارد به منظور ارتقای امنیت استراتژی های اینترنتی، فیسبوک و توییتر را موظف به پرداخت مالیات کند.

این دولت بر این باور است که پلت فرم های شبکه های اجتمایی میزان حقیقی مطالب انزجار برانگیز فضای وب و محتوایی که سالانه از وب برداشته می شوند را به خوبی به نمایش می گذارند.

دولت انگلیس قصد دارد طی اقداماتی با این کار امنیت تولیدکنندگان محتوا در محیط وب را ارتقا دهد.

این اقدامات در خصوص رسیدگی به مزاحمت های مجازی، جلب نظر کاربران با به کارگیری رفتارهای مخرب، سو استفاده و دسترسی افراد زیر سن قانونی به مطالب پورنوگرافی خواهد بود.

«کارن بردلی»، وزیر فرهنگ انگلستان، می گوید:

«شرکت های شبکه های مجازی باید مسئولیت پذیر باشند. اینترنت قدرت فوق العاده ای دارد، اما می تواند برای کودکان و افراد آسیب پذیر محیط خطرناکی باشد. رفتارهایی که در دنیای واقعی ناپسند هستند در دنیای مجازی نیز ناپسند هستند. باید بدون این که پیشرفت و نوآوری صنعت دیجیتال را محدود کنیم، امنیت کاربران را بالا ببریم. شاید ایده های ما بلند پروازانه به نظر برسد، اما دولت، صنعت، والدین و جوامع تنها با همبستگی می توانند امنیت کاربران در فضای وب را بالا ببرند.»

به گزارش دولت انگلستان، حدوداً یک پنجم نوجوانان 12 تا 15 سال و نیمی از بزرگسالان شبکه های مجازی با محتوای نامناسب مواجه شده اند.

گزارش سالانه نشان می دهد:

- کاهش حجم محتوای گزارش شده به شرکت ها

- بررسی نحوه شکایت کاربران

- تفکیک شکایات به 4 دسته افراد زیر 18 سال، زنان، اقلیت های جنسیتی و فرقه های مذهبی

- نحوه تعدیل محتوای سایت

به گفته دولت انگلستان، هرگونه تغییر در قانون موجود باید از قواعد زیر پیروی کند:

- هر آن چه در دنیای واقعی غیر قابل قبول است باید در دنیای مجازی نیز غیر قابل قبول باشد.

- این قدرت باید به تمام کاربران داده شود تا بتوانند خطرهای اینترنتی را مدیریت کنند و امنیت داشته باشند.

- شرکت های فناوری در قبال کاربران خود مسئولیت پذیر باشند.

همچنین قرار است ارگانی مانند شورای امنیت انگلستان برای رسیدگی به امنیت کودکان در محیط وب تشکیل شود.

فیس بوک طی واکنشی به این اقدام گفت:

 «اولویت ما این است که محیط فیسبوک را برای تمام رده های سنی امنیت ببخشیم و به این منظور زمان زیادی است که با متخصصان امنیت اینترنتی مانند مرکز امنیت انگلستان مشغول به کار هستیم تا با فراهم کرن ابزارهای قدرتمند تجربه ای مثبت را برای کاربران به ارمغان بیاوریم. ما از این همبستگی میان صنعت، متخصصان و دولت برای رسیدگی به این موضوع مهم استقبال می کنیم. »

سخنگوی «جامعه بین المللی حمایت از کودکان در برابر ظلم» می گوید: «امنیت بخشیدن محیط وب برای نوجوانان، بزرگ ترین اقدامی است که تاکنون برای کودکان انجام شده است. شرکت های شبکه های اجتمایی وظایف خود در خصوص ایجاد امنیت برای کودکان را انجام می دهند، بنابراین این برنامه قطعاً در مسیر درستی قرار گرفته است. اما نحوه اجرای آن جای بحث دارد. خطرهای بسیاری کودکان را در محیط وب تهدید می کند و یافتن یک استراتژی که بتواند چالش های پیش روی کودکان را شناسایی کند اهمیت دارد. صنعت هم باید اقدامات لازم را برای حفاظت از کودکان انجام دهد.»

دولت خواستار این است که در مدارس به موضوع امنیت کودکان در محیط وب توجه بیشتری شود و به عنوان بخشی از برنامه درسی آموزش داده شود.

پرونده این موضوع در 7 دسامبر بسته می شود و دولت تا اوایل سال 2018 منتظر دریافت پاسخ می ماند.