معرفی بازی ایرانی شاهین ؛ یک شبیه ساز موفق ! + فیلم و عکس ها

در طی سال‌های اخیر شاهد بیان روایات متعدد و مختلفی از حوادث و اتفاقات هشت سال دفاع مقدس در قالب‌های مختلفی از فیلم و سریال گرفته تا بازی و انیمیشن بوده‌ایم.

  1. ۱ سال،۸ ماه قبل
لینک های دانلود: mp4 (۳٫۸ MB) webm (۱٫۵ MB)

درحالیکه اکثر این روایات مربوط به پیاده نظام‌ها و سربازهای خط مقدم هستند کمتر پیش آمده تا به ابعاد دیگری همچون خلبانان و اتفاقات پیرامون آن در بازی‌های ویدیویی مخصوصا برای سیستم عامل آندروید پرداخته شود. این بار استودیو طراحان سفید با استفاده از این ایده دست به ساخت«شاهین»زده‌ است که به بررسی نکات مثبت و منفی آن در ادامه مقاله می‌پردازیم.

بازی شاهین ایرانی

همانطور که گفته شد بستر داستان بازی اتفاقات و حوادث هشت سال جنگ ایران و عراق است که پیش از شروع هر ماموریت بخش داستانی بازی با ویدیو‌هایی کمیک مانند و توضیحاتی از جزئیات عملیات انجام شده اطلاعات مورد نیاز در اختیار شما قرار داده می‌شود و سپس وارد بازی می‌شوید. همچنین به غیر از بخش داستانی ذکر شده، بازی دارای بخش رقابتی است که در آن میبایست پس از شکست دادن هر موج دشمن با موجی دیگر روبه رو شوید تا زمانیکه شکست خورده و ببازید. در اولین نگاه به بازی، متوجه گرافیک نسبتا پایین آن می‌شوید، اما فریم ریت فوق‌العاده بازی موجب می‌شود یک بازی نرم و روان را تجربه کنید که با توجه به بالا بردن سرعت گیم‌پلی آن یکی از مهمترین ویژگی‌ها و فاکتورهای شاهین محسوب می‌شود. کنترل بازی بسیار ساده است، شما با استفاده از سمت چپ صفحه و با استفاده از انگشت خود هواپیما را کنترل کرده و با کمک منوی سمت راست به هدف مورد نظر حمله می‌کنید. این منو شامل افزایش سرعت، موشک پرقدرت با زمان شلیک دوباره زیاد و موشک معمولی با زمان شلیک سریع و درنهایت تیربار است. گزینه اول یعنی افزایش سرعت باعث می‌شود سریعتر فاصله رسیدن تا هدف مورد نظر را طی کرده و وارد نبرد با آن شوید. طبق ادعای سازندگان محیطی با وسعت ۴۰ کیلومتر مربع برای بازی ساخته شده است که دارای آب و هوای مختلف و موقعیت‌های جغرافیایی متفات نیز هست

بازی شاهین ایرانی

اشاره کردیم این سبک بازی دارای گیم‌پلی سریعی است، به لطف هوش مصنوعی بالای دشمنان شاهد مهیج‌تر شدن نبردهای هوایی هستیم که درواقع شاهین بخش بزرگی از موفقیت خود را مدیون این هوش مصنوعی است. همچنین این قابلیت در بازی وجود دارد که درصورت نیاز از نیروی کمکی استفاده کنید و با کمک آنان به از بین بردن دشمنان بپردازید. بخش صداگذاری و موسیقی بازی نیز به خوبی گیم‌پلی آن است. در حین انجام بازی شاهد بیان دیالوگ‌هایی خواهید بود که بسیار خوب بیان شده‌اند و درکنار آن صداگذاری خوب هواپیماها و تیراندازی‌ها لذت بازی دو چندان می‌کنند.

بازی شاهین ایرانی

شاهین یکی دیگر از عناوین ایرانی منتشر شده برروی اندروید است که در حال حاضر و بخاطر عدم وجود یک رقیب قدرتمند تبدیل به برترین بازی این سبک شده است. اگر شما هم یکی از علاقه‌مندان به جنگنده‌ها و نبردهای هوایی هستید می‌توانید هم‌اکنون به بازار مراجعه کرده و شاهین را دریافت کنید، اما حواستان باشد برای تجربه آن نیاز به اتصال دائمی اینترنت و رم حداقل یک گیگابایتی دارید.