فیلم ایرانی- آمریکایی

«پولاریس» جایزه بهترین فیلم جشنواره کالور سیتی را دریافت کرد ! + عکس

«پولاریس» یا ستاره شمال به کارگردانی سودابه مرادیان هنرمند ایرانی، جایزه بهترین فیلم جشنواره امسال را دریافت کرد.

  1. ۱ سال،۶ ماه قبل
  2. ۰
فیلم ایرانی- آمریکایی

پولاریس نخستین فیلم داستانی بلند سودابه مرادیان است و در آن گروهی از هنرمندان ایرانی و بین المللی حضور دارند، چهره هایی چون آلیتسا باخلدا، بهرام رادان، کوبی رایان مک لافین، الیزابت روم و رویا تیموریان.

این فیلم داستان زندگی دختر جوانی است به نام باران که مادری ایرانی و پدری اروپایی دارد. او که در گذشته خبرنگار بوده و مأموریت های خطرناکی به افغانستان و سوریه داشته، با همسر ایرانی خود در لس آنجلس زندگی می کند.

فیلم ایرانی- آمریکایی

باران به بیماری «پی تی اس دی» یا «اختلال استرس پس از سانحه» مبتلا شده و از رویدادهای تلخ و دردناک گذشته رنج می برد.

با پیدا شدن یک بسته مشکوک در ساختمان محل زندگی آنها و حضور نیروهای امنیتی در این مکان، این زن جوان دچار بحران روحی می شود و این آغاز ماجراهای مختلفی در فیلم است.

عشق، زندگی خانودگی، مهاجرت، غربت، جنگ و آسیب های مرتبط با این فاجعه انسانی محورهای اصلی این فیلم است.

پولاریس محصول مشترک ایران و آمریکا است و با بودجه کمی در لس آنجلس فیلمبرداری شده، بسیاری از هنرمندان، عوامل تولید و دست اندرکاران با حداقل دستمزد یا بصورت افتخاری در این پروژه این شرکت داشتند.

فیلم ایرانی- آمریکایی

سودابه مرادیان نویسنده، کارگردان، تدوینگر و مستند ساز ایرانی، چند سالی است فعالیت های حرفه ای خود را آغاز کرده و تجربیات ارزنده ای در سینما و تلویزیون ایران دارد.

او مدرک کارشناسی خود در رشته سینما را از دانشگاه تهران و مدرک کارشناسی ارشدش را از دانشگاه « کل آرتس» در ایالت کالیفرنیا دریافت کرد.

سودابه مرادیان بیشتر در سینمای مستند فعال بوده و آثار متنوعی را در کارنامه حرفه ای خود دارد، او در سال های اخیر چند جایزه بین المللی از جشنواره های سینمایی مختلف دریافت کرده است.


به گفته تهیه کنندگان پولاریس، آنها از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تقاضای پروانه نمایش کرده اند و امیدوار هستند این فیلم در سینماهای ایران هم اکران شود.