سلطان جهان

شبکه تلویزیونی HBO فیلم مستندی از بزرگترین قهرمان دنیا می سازد ! + فیلم

شبکه تلویزیونی HBO اعلام کرد، تولید فیلم مستندی درباره زندگی محمد علی بوکسور مشهور آمریکایی را آغاز کرده است.

  1. ۱ سال،۵ ماه قبل
  2. ۰
لینک های دانلود: mp4 (۲۱٫۹ MB) webm (۶٫۶ MB)

تهیه کننده اصلی این مستند که هنوز عنوانی برای آن انتخاب نشده، لیبران جیمز ستاره لیگ حرفه ای بسکتبال آمریکا و بازیکن تیم «کلیولند کولیرز» است.

او از کودکی علاقه زیادی به شخصیت محمد علی داشته و همواره او را یکی از الگوهای مهم زندگی خود توصیف کرده، قهرمانی آفریقایی تبار که با غلبه بر تمامی سختی ها و مشکلات به اوج موفقیت رسید.​

لیبران جیمز با شاره به اهمیت محمد علی در تاریخ معاصر آمریکا، او را ستاره ای تکرار نشدنی خواند که هم در رینگ بوکس و هم خارج از میادین ورزشی، شهامت، شجاعت، جسارت و انسانیت را به معنای واقعی به نمایش گذاشت.

به گفته او، محمد علی نمادی برای مبارزه با تبعیض نژادی، بی عدالتی، نابرابری و ناهنجاری های اجتماعی در سراسر جهان است و به همین دلیل طرفداران بسیاری در کشورهای مختلف دارد.

لیبران جیمز چندی پیش دو میلیون دلار به موسسه موزه های اسمیتسونین در شهر واشنگتن اهدا کرد تا صرف برگزاری نمایشگاه جدیدی درباره محمد علی شود.

لیبران جیمز از بازیکنان سرشناس لیگ حرفه ای بسکتبال آمریکا است و سه عنوان قهرمانی این مسابقات را کسب کرده است. او توجه خاصی به رویدادهای اجتماعی دارد و در پروژه های انساندوستانه بسیاری، به ویژه در رابطه با اقلیت های نژادی مشارکت داشته است.

این مستند را آنتونین فیوکا کارگردانی می کند، او از هنرمندان آفریقایی تبار هالیوود است.