آنجلینا جولی در پروژه دستگیری «جوزف کنی» فرمانده جنگ آفریقایی، نقش تله را بازی می کند !

این فرمانده آفریقایی که به کودک ربایی و سو استفاده از 30000 پسر بچه به عنوان سرباز متهم شده است ، از سال 2005 تاکنون تحت تعقیب است.

  1. ۱۱ ماه،۲ هفته قبل
  2. ۰
لینک های دانلود: mp4 (۲٫۷ MB) webm (۱٫۶ MB)

به گزارش نوداد (بانک ویدیو خبر ایران) و به نقل از روزنامه «ساندی تایمز» بازرسان جنایات جنگی زمانی ادعا می کردند که نیروهای ویژه آمریکایی در سال 2012 به «آنجلینا جولی» پیشنهاد دادند که در برنامه آن ها برای دستگیری «جوزف کنی»، فرمانده جنگ اوگاندایی، شرکت کند.

«مدیا پارت»، یکی از سایت های تحقیقاتی فرانسه، به 40000 پرونده موجود در دیوان بین المللی کیفری که حاوی ایمیل های رد و بدل شده میان این خانم بازیگر  و «لوییس مورینو اکامپو»، دادستان ارشد سابق دیوان بین المللی کیفری دست یافته است. این دادگاه وظیفه رسیدگی به پرونده های قتل عام و دیگر جنایات جنگی را به عهده دارد.

بر اساس این گزارش، «برد پیت»، همسر «آنجلینا جولی»، قرار بود به شکلی علنی در برنامه دستگیری «جوزف کنی» شرکت داده شود که البته این گونه نشد.

ایمیل فرستاده شده از سوی «مورینو اکامپو» به شرح زیر بود: 

سراغ بازیگران دیگر نرو. او مناسب این کار است و دوست دارد «کنی» را بازدداشت کند. شاید همسرش «برد پیت» هم او را همراهی کند.

بر اساس گزارش این روزنامه، «مورینو اکامپو» امیدوار بود که این زوج همراه نیروهای ویژه آمریکایی به جمهوری آفریقای مرکزی سفر می کنند و «کنی» با دیدن آن ها لباس زرهی اش را از تن در می آورد و اجازه می دهد که او را دستگیر کنند.

او در یکی از پیام ها نوشته بود: 

«کنی» را به شام دعوت کن و او را دستگیر کن.»

در واقع او می خواست از «آنجلینا» به غنوان تله استفاده کند.

سفیر صلح پناهندگان سازمان ملل و ستاره برنده جایزه اسکار در پاسخ به «مورینو اکامپو» گفته بود: 

«برد» از تو حمایت می کند. اجازه بده تدارک کارها را انجام دهیم.

«کنی»، رهبر گروهی موسوم به «ارتش مقاومت خدا»، در سال 2005 به کودک ربایی و سو استفاده از کودکان به عنوان سرباز و برده جنسی متهم شد و از آن زمان تحت تعقیب است.

«آنجلینا جولی» که شش فرزند دارد و قهرمان جنبش های حمایت از کودکان است، در مصاحبه خود با “The Telegeraph” در سال 2012 گفته بود: 

«کنی» انسانی ترسناک و غیر عادی است.»

«آنجلینا» و «مورینو اکامپو» پیش از رد و بدل کردن این پیام ها نیز همدیگر را می شناختند. «آنجلینا» قبلاً به دیوان بین المللی کیفری واقع در لاهه، مرکز هلند، رفته بود تا «توماس لوبانگا»، دادستان جمهوری دموکراتی کنگو، که توسط دادگاه متهم شده بود را زیر نظر داشته باشد.

«لوبانگا» و گروهش به پاکسازی نژادی، تجاوز، شکنجه و سو استفاده از کودکان به عنوان سرباز متهم شده بودند.

اسناد موجود در ژورنال «مدیاپارت» نشان می دهد که ارتباط این دو نفر پس از پیام های رد و بدل شده بینشان قطع شده است.

«مورینو اکامپو» در مصاحبه با روزنامه «فایننشال تایمز» این گونه ادعا می کند: 

یک نفر می خواهد از من باج گیری کند و به شکل غیر قانونی به اطلاعات من دست یابد.