با موسیقی دان معروف افغانی آشنا شوید

فرهاد دریا، آواز طنین انگیز یار بی وفا !

فرهاد دریا یکی از بهترین موسیقی دانان افغانی است که در کار های بشر دوستانه نیز دست داشته و در آمریکا و افغانستان کنسرت داشته است.

  1. ۱ سال،۹ ماه قبل
  2. ۰
فرهاد دریا

فرهاد ناشر با نام مستعار فرهاد دریا سپتامبر ۱۹۶۲ در کابل، افغانستان است.
او موسیقی‌دان، خواننده، بازیگر و فعال حقوق بشرآمریکایی—افغانستانی و تأثیرگذارترین هنرمند افغانستان از دهه ۱۹۸۰ تاکنون می‌باشد. او همچنین به عنوان یکی از برترین موسیقی‌دانان افغانستان نه تنها توسط موسیقی‌اش بلکه توسط اعمال خیرخواهانه و وطن‌پرستی‌اش نزد مردم افغانستان شناخته می‌شود و از سال ۲۰۰۶ تاکنون سفیر صلح سازمان ملل متحد در افغانستان می‌باشد. طرفداران او شامل مناطق آسیای مرکزی، ایران، پاکستان، تاجیکستان، ازبکستان و در غرب بین افغان‌ها و فارسی‌زبان‌ها هستند. دریا به زبان‌های گوناگون شامل فارسی، ازبکی، انگلیسی، پشتو و اردو ترانه می‌خواند. تاکنون چندین کنسرت را در افغانستان، تاجیکستان، ایالات متحده، امارات متحده عربی، افغانستان و آلمان برگزار نموده است. کنسرت‌های او در افغانستان همیشه رایگان و بدون‌سود اجرا می‌شوند.
از سال ۲۰۰۳ تاکنون فرهاد دریا روی پروژه‌های خیرخواهانه و بشردوستانه خویش کار می‌کند. او همچنین در عملکردهای صلح و انتخابات با دولت افغانستان همکاری می‌کند. او در سال به عنوان "سفیر حسن نیت و صلح" سازمان ملل در افغانستان انتخاب شد. او از سال ۲۰۰۳ تاکنون فعالیت‌های زیادی در عرصه کمک به کودکان خیابانی داشت و کمیسیون مستقل حقوق بشر افغانستان نیز در سال ۲۰۰۶ از این هنرمند، به خاطر "خدماتش در زمینه حقوق بشر" قدردانی کرد. او از سوی سازمان ملل متحد به عنوان "بهترین مدل نسل کنونی افغانستان" شناخته شد و از او به خاطر کمک‌هایش به صلح قدردانی شد.مراسمی نیز با نام "روز سپاس از دریا" در کابل به خاطر کمک های مالی و بشردوستانه دریا برگزار شده بود.موسسه غیرانتفاعی کوچه به منظور تهیه کمک‌های بشری و خیرخواهانه، فراهم‌سازی زمینه‌های تعلیم و سواد برای کودکان محروم، ایجاد آگاهی و دفاع از حقوق کودکان آسیب‌دیده تاسیس گردیده است. هدف نهایی این موسسه، بلند بردن سطح زندگی کودکان بدون در نظرداشت نژاد، طبقه، عقیده، زبان، مذهب، جنسیت، قوم و ملیت آن‌هاست. کوچه تحت قوانین جاری جمهوری اسلامی افغانستان فعالیت می نماید و در سراسر جهان حضور دارد
یار بی وفا یکی از معروف ترین آهنگ های اوست