آشنایی با گروه موسیقی دارکوب

تلفیق کنندگان موسیقی ایرانی را بهتر بشناسید !

گروه موسیقی دارکوب (darkoob Group ) به سرپرستی همایون نصیری به صورت جدی در زمینه موسیقی تلفیقی نواحی مختلف ایران و دیگر کشورها فعالیت می‌کند اعضای اصلی گروه دارکوب عبارتند از: همایون نصیری (پرکاشن) ، بابک بروجردی (پیانو / کیبورد) ، دارا دارایی (گیتار باس) ، امید حاجیلی (ترمپت) ، محسن شریفیان خواننده و نوازنده دمام ، آرش مقدم نوازنده درام ، فرشاد حسامی تنظیم‌کننده قطعات .

  1. ۱ سال،۷ ماه قبل
  2. ۰
دارکوب

گروه موسیقی دارکوب (darkoob Group ) به سرپرستی همایون نصیری به صورت جدی در زمینه موسیقی تلفیقی نواحی مختلف ایران و دیگر کشورها فعالیت می‌کند اعضای اصلی گروه دارکوب عبارتند از: همایون نصیری (پرکاشن) ، بابک بروجردی (پیانو / کیبورد) ، دارا دارایی (گیتار باس) ، امید حاجیلی (ترمپت) ، محسن شریفیان خواننده و نوازنده دمام ، آرش مقدم نوازنده درام ،  فرشاد حسامی تنظیم‌کننده قطعات .  

گروه دارکوب یک گروه شناسنامه‌دار است که تمامی اعضای آن هنرمندان تحصیل کرده عرصه موسیقی هستند که موسیقی را به خوبی می شناسند و به نوعی از بزرگان موسیقی پاپ کشورمان در زمینه نوازندگی هستند و لازم به توضیح است که اگر این دوستان رسانه قدرتمندی داشتند که به طور حتم در ابتدا از این رسانه برای معرفی خود استفاده می کردند و شاید هم دیگر نیازی به حضور دو هنرمند قدرتمند سینما و تلویزیون مانند حامد بهداد و مهران مدیری نبو د . البته حضور این دو هنرمند جذابیت هایی را برای مخاطب ایجاد کرد و توانایی خودشان هم بر کیفیت کارهای گروه دارکوب اضافه کرد اما این طرز فکر که گروه دارکوب فقط برای تبلیغات از این دو هنرمند استفاده کرده است ، دیدگاه درستی نیست .

 یکی از دغدغه های گروه دارکوب نگاه متفاوتشان به موسیقی نواحی و حتی موسیقی مناطق مختلف دنیاست . این نوع نگرش در آلبوم جدیدشان با نام "لیوا" هم دیده می شود . اینکه فضای الکترونیک را بتوان با فضای بکر و دست نخورده موسیقی نواحی منطقه خراسان آن هم با صدای حامد بهداد ترکیب کرد به نظر شاید کار ساده ای باشد اما در ساختار موسیقایی کار دشواری است که باید در سنجیده ترین شکل ممکن به مخاطب ارایه شود .

سال 1386 که گروه "دارکوب" متشکل از نصیری ، دارا دارایی ، امید حاجیلی ، بابک بروجردی و حبیب مفتاح بوشهر کار خود را در عرصه موسیقی آغاز کرد و در آن زمان این افراد هنرمندان جوان و کم سن و سالی بودند که نسبت به سن و سالشان خواسته های دیگری داشتند و البته سواد موسیقیشان هم نسبت به همان اندازه ای بود که کار کرده بودند و شاید هم در این بین با یکسری کم‌تجربگی‌ها مواجه شدند که زیان هایی را هم به آنها وارد کرد . اما مهم این است که این گروه کارش را به خوبی انجام داد .

وقتی آلبوم تصویری گروه دارکوب در فروشگاهها منتشر شد بسیاری از شبکه های ماهواره ای قطعات مختلف این آلبوم را بدون اجازه نشان دادند که البته این ماجرا حداقل می توانست برایشان تبلیغ خوبی باشد ، اما نکته حایز اهمیت در اینجاست که تا زمانی که اهالی موسیقی رسانه قدرتمندی برای تبلیغ و معرفی آثار خود نداشته باشند و قانون کپی رایت همچنان مورد بی مهری قرار گرفته باشد کارهای چنین گروه هایی هم بدون هیچ ضابطه ای در شبکه های غیر مجاز پخش می شود .

 
همرسانی نوشتار: