اجرای پرشکوه سرود ملی ایران توسط ارکستر سمفونیک دویست نفره در شهر راونا ایتالیا ! + فیلم

اجرای پرشکوه و تحسین برانگیزه سرود ملی جمهوری اسلامی ایران توسط ارکستر مشترک دویست نفره ایران و ایتالیا در شهر راونا، اشک را از چشمان مخاطب جاری کرد.

  1. ۱۰ ماه،۲ هفته قبل
  2. ۰
لینک های دانلود: mp4 (۴٫۲ MB) webm (۱٫۴ MB)

به گزارش نوداد (بانک ویدیو خبر ایران) اجرای مشترک ارکستر فستیوال راونا و ارکستر سمفونیک تهران شنبه ١٧ تیر به وقت محلی در حضور چهار هزار ایتالیایی برگزار شد.

این اجرای مشترک «جاده های دوستی» نام دارد، جاده ای که دو تمدن باستانی را فرای مرزها کنار هم قرار داده است. شروع اجرای مشترک ارکستر فستیوال راونا و ارکستر سمفونیک تهران همچون تهران با سرود ملی ایران آغاز شد و سپس سرود ملی ایتالیا نواخته شد. 

صدای کوبنده و هماهنگ هنگام اجرای دویست نفره ارکستر در حضور چهار هزار مخاطب ایتالیایی در تالار مائورو دآندره شهر راونا عظمت دو تمدن تاریخی را به یاد آورد.

ریکاردو موتی موسیقیدان برجسته ایتالیایی که شهرت جهانی دارد، با جدیت و مهارت تمام دویست نوازنده و خواننده کر را که هماهنگی آنها به ویژه آنکه از دو کشور متفاوت هستند، هدایت می کند، چوب رهبری را در هوا می چرخاند، از حرکات سر کمک می گیرد، گاهی روی خود را به این سوی ارکستر و گاهی به آن سو می چرخاند و در نهایت اینکه اجرایی ارزنده را تقدیم مردم می کند.

دومین اجرای این پروژه که «جاده های دوستی» نام دارد به رهبری ریکاردو موتی و مدیریت هنری شهرداد روحانی به گونه ای تحسین برانگیز برگزار شد و زنی با صدایی پر طنین رو بسوی ایرانی ها فریاد میزند ' ایران را دوست دارم' و اینگونه است که ما جاده های دوستی را بین کشورهایمان کشیده ایم.

اما پس از پایان اجرای یک ساعت و ١٥ دقیقه ای ارکستر، ضیافت شامی به افتخار حضور هنرمندان ایرانی برگزار و از آنها تجلیل شد.

در این مراسم علی مرادخانی معاون امورهنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، علی اکبر صفی پور مدیرعامل بنیاد فرهنگی هنری رودکی و اکبر قولی رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در ایتالیا در جمع مهمانان حضور داشتند.