پیانو نوازی حریر شریعت زاده همسر سالار عقیلی در استودیوی تلویزیون + فیلم

در این ویدیو پیانو نوازی حریر شریعت زاده همسر سالار عقیلی در استودیوی تلویزیون و پشت صحنه برنامه حالا خورشید را مشاهده می کنید.

  1. ۴ ماه،۴ هفته قبل
  2. ۰
لینک های دانلود: mp4 (۴٫۲ MB) webm (۲٫۳ MB)

به گزارش نوداد (بانک ویدیو خبر ایران) حریر شریعت‌زاده (متولد خرداد ۱۳۵۶، تهران) نوازنده ایرانی است. او همسر سالار عقیلی است و سازهای تخصصی او، پیانو و دف هستند.

حریر شریعت زاده درباره خودش می‌گوید: 

از پنج سالگی پیانو را شروع کردم. از کلاس اول راهنمایی تا دوم دبیرستان با جواد معروفی بعد با خانم جواهری و دیرتر با خانم فخری ملک پور آموزش دیدم. سبک استاد محجوبی را فرا گرفتم و از آن پس با این سبک کار می‌کنم. از خانم پریسا ردیف‌های آوازی را یادگرفتم.

او در دانشگاه سراسری رشته تغذیه خوانده است و در دانشگاه، تحصیلات موسیقی را هم پشت سر گذاشته‌است. حریر شریعت زاده یک خواهر و دو برادر دارد. یک برادر و یک خواهر او در آلمان زندگی می‌کنند و برادر دوم ساکن تهران است. پدربزرگ مادری او کرمانی تبار بوده و صدای خوشی داشته است. برادری که در ایران زندگی می‌کند به عنوان پزشک کار می‌کند اما تار را نزد استادانی همچون حمید متبسم و طهماسبی آموخته است. 

ازدواج با سالار عقیلی

حریر شریعت زاده درباره آغاز آشنایی خود با سالار عقیلی می‌گوید:

در جشنواره موسیقی فجر در سال ۱۳۷۳ با او آشنا شدم. با مادرم به عنوان تماشاچی به جشنواره رفته بودم. ساعات زیادی را در آنجا گذرانده بودیم. اعلام شد که گروه حوزهٔ هنری برنامه دارد. ما خسته بودیم. از مادرم خواستم که برویم. از جا بلند شدیم و در حال حرکت به بیرون از سالن بودیم. هنوز از سالن خارج نشده بودیم که گروه حوزهٔ هنری کار خود را آغاز کرد. صدای سالار سالن را پر کرد. ما در جای خود متوقف شدیم. صدای او تمام سالن را حیرت‌زده کرده بود. او جوانی ۱۷ – ۱۸ ساله و ناشناخته بود و این به حیرت جمع می‌افزود. من که ردیف‌های آوازی را نزد خانم پریسا تمام کرده بودم و با سبک‌ها آشنا بودم به مادرم گفتم فکر می‌کنم این خواننده از شاگردان آقای تعریف است. مادرم با تعجب پرسید من از کجا می‌توانم این را بدانم. گفتم از شیوهٔ خواندن او می‌فهمم. تا آنتراکت صبر کردیم و بعد با او صحبت کردیم. به این شکل آشنایی ما شروع شد. پس از آشنایی بیشتر، همکاری هنری خود را آغاز کردیم. با هم کارهای مختلفی با پیانو انجام دادیم. تا اینکه در سال ۱۳۷۹ با هم ازدواج کردیم.

از جمله آثار معروف وی می توان به نوازندگی پیانو در آلبوم بوی باران با خوانندگی محمدرضا شجریان و نوازندگی پیانو در آلبوم مایه ناز با خوانندگی سالار عقیلی اشاره کرد.