نورپردازی برج آزادی توسط هنرمند آلمانی و اجرای سمفونی سیمرغ صلح !

برنامه سمفونی نور سیمرغ صلح به تهیه‌کنندگی و کارگردانی امیررضا سالاری از ۲۵ تا ۲۹ شهریور به مدت یک هفته هر شب از ساعت۲۰ تا ۲۲ بر روی بنای برج آزادی اجرا می‌شود.

  1. ۱ سال قبل
  2. ۱
لینک های دانلود: mp4 (۱۲٫۳ MB) webm (۶٫۴ MB)

به گزارش نوداد (بانک ویدیو خبر ایران) سمفونی نور توسط مؤسسه فرهنگی دیسانو با حمایت یونسکو و مجموعه‌ فرهنگی هنری برج آزادی و با به کارگیری تکنیک «ویدئو مپینگ» هم‌زمان با هفته جهانی صلح برگزار می شود که مضمونی انسانی از صلح و روح متعالی بشر را دارد. 

نورپردازی برج آزادی

این مفاهیم با استفاده از تصاویر نمادین با بهره‌گیری از هنر دنیا، از قبل از میلاد مسیح تا دوره‌ معاصر را بر بنای آزادی روایت می‌کند. 

نورپردازی برج آزادی

متن این اثر هنری را محمدرضا اصلانی نوشته که با صدای «منوچهر انور» به دو زبان فارسی و انگلیسی اجرا شده است. 

نورپردازی برج آزادی

همچنین هنرمندان بسیاری در این پروژه برای صلح همکاری می‌کنند که از آن‌جمله می‌توان به علی سلامی، رضا وجدانی، فرشاد عباسی، اصغر کلابی، شهروز جبللی، نغمه فراهانی، ساناز مرادخان، بهاره توکلیو و … اشاره کرد.

نورپردازی برج آزادی

سالاری که پیش از این اثر «جان نخست» را با همین مضمون در دانشگاه تهران اجرا کرده در طراحی و اجرای این نقوش به نکوهش جنگ و ستایش صلح و به کارگیری کلام بزرگان صلح در دنیا، پرداخته است و پس از گذر از داستان آفرینش و معراج انسان به عالم قدسی و نشان دادن این راه، در نهایت به «سیمرغ» می‌رسد. 

نورپردازی برج آزادی

همچنین در یکی از این شب‌ها مراسم ویژه روز صلح با حضور خانم لاروش، رئیس دفتر منطقه‌ای یونسکو و نمایندگان سازمان‌های وابسته به سازمان ملل، سفرای کشورهای خارجی، مسئولین فرهنگی و هنری و هنرمندان کشور برگزار خواهد شد.