آنچه خانم های خانه دار باید بدانند

اصول اولیه ایمنی مواد غذایی

بهترین راه برای کاهش دادن خطر ابتلا به بیماری عبارت است از آگاه بودن از رایج ترین اشتباهات نگهداری مواد غذایی: شستن دست ها، غذاهای نپخته، آلودگی.

  1. ۱ سال،۸ ماه قبل
  2. ۰
اصول اولیه ایمنی مواد غذایی

اصول اولیه ایمنی مواد غذایی که همه باید بدانند

علیرغم استرس آماده کردن ناهار بچه ها و آماده کردن شام در طول هفته برای همه اعضای خانواده، ما می خواهیم مهم ترین چیزی که در آشپزخانه باید به یاد داشته باشید را به شما آموزش دهیم: ایمنی مواد غذایی. کوچکترین و ساده ترین اشتباه در آشپزخانه می تواند منجر به بیماری شما شود.

در اینجا برخی از نکات مهم ایمنی مواد غذایی بیان شده اند که شما باید از آنها در آشپزخانه استفاده کنید.

بد بو، چسبنده یا لزج؟ قوانین ایمنی مواد غذایی که شما نباید نادیده بگیرید.

به خودتان اعتماد کنید که از چه غذایی خوشتان میاد یا بدتان میاد. اگر شما فکر می کنید که مرغ در یخچال کمی بد بو است، یا این که مارچوبه تان که سبز باید باشد سبز نیست - فقط آن را دور بیاندازید.

نحوه تمیز کردن محل نگهداری شربت ها

1. یک قفسه را در یک زمان پاک کنید

2. هر چیزی که شما لازم ندارید را دور بیاندازید

3. اقلامی که به محل نگهداری شربت های شما تعلق ندارند را بردارید

4. از یک پارچه مرطوب برای پاک کردن خرده، گرد و غبار، خاک قفسه های خالی استفاده کنید

5. ظروفی که شما آنها را به قفسه باز می گردانید را تمیز کنید

6. اقلام را به محض بازگرداندن تمیز کنید

7. از شربت خانه جدید تان لذت ببرید.

تخمین زده می شود که سالانه حدود 48 میلیون نفر از یک بیماری ناشی از مواد غذایی بیمار می شوند، طبق آمار مراکز کنترل و پیشگیری بیماری 128000 نفر در بیمارستان بستری می شوند و 3000 نفر می میرند.

بهترین راه برای کاهش دادن خطر ابتلا به بیماری عبارت است از آگاه بودن از رایج ترین اشتباهات نگهداری مواد غذایی: شستن دست ها، غذاهای نپخته، آلودگی.

چه زمانی باید شما غذای منجمد را بخورید ... یا آن را دور بیاندازید؟ این دستورالعمل ها را بررسی کنید

فریزر ناجی نهایی صرفه جویی در پول و هدر ندادن مواد غذایی است. خواه شما مرغ را به صورت فله بخرید یا سس پاستا شام تان باقی مانده باشد، اکثر افراد فقط آن را در فریزر قرار می دهند تا در آینده از آن مجدداً استفاده کنند.

آیا باید نگران آفت کش ها در میوه ها باشیم؟

شستن دقیق کلید مطمئن شدن پاک شدن میوه ها و سبزیجات از آفت کش ها است.

چه چیزهایی را باید در مورد گوشت های آماده بدانیم؟

گوشت های آماده جز اصلی بسیاری از خانواده های آمریکایی هستند. اما آیا آنها واقعاً برای شما بد هستند؟ یافته های اخیر نشان می دهد که خوردن گوشت های آماده و فرآوری شده باعث کم شدن عمر افراد خطر مرگ زودرس می شود.

تاریخ انقضا به چه معناست؟

آیا می دانید که تاریخ فروش روی مواد غذایی در واقع هیچ ربطی به تازه بودن یا نبودن این ندارد؟ قبل از اینکه شما یخچال تان را تمیز کنید، مطمئن شوید که شما معنای برخی از این برچسب های بسته بندی رایج و گاهی گیج کننده را می دانید.

آنچه شما هرگز نباید منجمد کنید - سرد نگه داشتن یا گرم نگه داشتن سایر مواد غذایی

هر غذایی دارای عمر مفید قفسه ای متفاوت است، که می تواند بسته به نحوه استفاده متفاوت باشد. گشتن به دنبال شیشه یا نمک و فلفلی که زمانی باز کرده اید می تواند گیج کننده باشد. اگر درب شیشه ای را باز کرده اید، ایمنی مواد غذایی و طعم و مزه مطلوب عوامل کلیدی هستند. محل نگهداری شربت ها نیز بر مدت ماندگاری مواد غذایی تان در دمای اتاق تاثیر می گذارد.
همرسانی نوشتار: