خبر خوب برای شما و کودکتان

مزیت شگفت انگیز مکیدن انگشت شست

کودکانی که انگشت شست شان را می مکند سالم تر هستند

  1. ۱ سال،۸ ماه قبل
  2. ۰
مزیت شگفت انگیز مکیدن انگشت شست

مزیت شگفت انگیز مکیدن انگشت شست

اگر شما یک مادر محتاطی باشید، شما هرگز نمی گذارید کودک تان انگشت خود را بمکد. بسیاری از افراد می گویند که دست بچه ها کثیف است و مکیدن انگشت باعث انتقال این مواد کثیف به بدن وی می شود اما این مطالعه جدید حتماً دیدگاه شما را عوض خواهد کرد.

گزارش اخیر ژورنال پزشکی کودکان ایالات متحده تحقیقات جدید نیوزیلند در مورد مزیت بالقوه بزرگ مکیدن انگشت شست را بیان می کند. بر اساس این مطالعه، که شیوه های دهانی بیش از 1000 کودک از بدو تولد تا بزرگسالی را مورد مطالعه قرار داده است، این عادت در واقع ممکن است خطر مبتلا شدن کودکان به آلرژی های خاص را کاهش دهد. فرض بر این است که قرار گرفتن مداوم و زودهنگام در معرض میکروب ها در واقع می تواند به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک کند و از کودک در برابر واکنش افراطی به چیزهایی مانند حیوانات خانگی، چمن و غبار محافظت می کند.

آزمون های خراش پوست (که واکنش ها به 40 مواد مختلف را نشان می دهد) برای شناسایی افراد مبتلا به آلرژی نتایج جالبی را به همراه داشت: 49 درصد افرادی که انگشت شست شان را نمی مکیدند به نوعی از آلرژی مبتلا شدند، در حالی که فقط 31 درصد از افرادی که انگشت شست شان را می مکیدند (یا ناخن شان را می خوردند) به این نوع آلرژی مبتلا شدند.

نویسنده این مطالعه به مادران هشدار می دهد که کودکان نباید انگشت شست کثیف شان را مستقیماً به دهان شان ببرند بررسی سوالات خود اما پدر و مادر هایی که اخیراً بچه دار شده اند را تشویق می کند که کمی از موضع شان عقب نشینی کنند.

همرسانی نوشتار: