کشف مهم در مورد سرطان سینه

کشف سلول گسترش دهنده سرطان سینه

گسترش سرطان سینه به کبد و ریه یکی از دلایل بسیار خطرناک بودن این بیماری است.

  1. ۱ سال،۸ ماه قبل
  2. ۰
کشف سلول گسترش دهنده سرطان سینه

کشف مهم در مورد سرطان سینه

در حال حاضر دانشمندان هدف قرار دادن یک سلول خاص در رگ های خونی را نشان می دهند که می تواند گسترش سرطان سینه در سراسر بدن را متوقف کند.

دستیابی به این موفقیت می تواند به نجات جان هزاران نفر کمک کند.

کارشناسان یک پروتئین به نام اندوسیالین پیدا کرده اند که به ورود سلول های تومور سینه به جریان خون کمک می کند.

دانشمندان اظهار کرده اند که تشخیص این پروتئین می تواند در آینده منجر به یک آزمایش برای سرطان سینه پر خطر شود.

اندوسیالین توسط پریسیت تولید می شود، سلول های بزرگ عنکبوت مانند که در اطراف رگهای خونی بسته بندی می شوند و از رشد و عملکرد آنها حمایت می کنند.

سرطان سینه

تحقیقات اولیه نشان داد که از بین بردن پروتئین در موش هایی که مهندسی ژنتیکی شده اند مهاجرت سلول های سرطان سینه به رگ های خونی را متوقف کرد.

مطالعه تکمیلی 334 زن مبتلا به سرطان سینه نشان داد که افراد دارای سطوح بالاتر اندوسیالین به طور قابل توجه و با احتمال بیشتری دچار متاستاز یا گسترش سرطان می شوند.

پروفسور کلر ایساک، از موسسه تحقیقاتی سرطان در لندن، گفت: "مطالعه ما نقش پریسیت - یک نوع سلول که اطراف عروق خونی بسته بندی می شود – را در کمک به ورود سلول های سرطان سینه به داخل جریان خون و گسترش به همه بدن برجسته می سازد.

پیشگیری از سرطان سینه

"ما دریافتیم که مولکولی به نام اندوسیالین وجود دارد که بر روی سطح پریسیت تولید می شود و نقش کلیدی در کمک به ورود سلول های سرطانی دارد.

"ما معتقدیم که اندوسیالین می تواند نشانگر مفیدی برای چگونگی گسترش سرطان سینه در سراسر بدن زنان باشد.

"و حتی ممکن است این احتمال وجود داشته باشد که از گسترش سرطان با استفاده از این مولکول با داروهای جدید - چیزی که ما قصد داریم در مطالعات آینده کشف کنیم - جلوگیری کند"

سالانه، سرطان سینه متاستاتیک پیشرفته 11،500 زن و 80 مرد را در انگلستان می کشد.

بارونس دلیث مورگان، مدیر اجرایی موسسه خیریه سرطان سینه که بخشی از بودجه این مطالعه را تامین کرده است که در مقاله منتشر شده در مجله تحقیقات سرطان گفت: "این کشف به تحقیقات برای پیشگیری و جلوگیری از گسترش سرطان سینه کمک می کند.

"ما امیدواریم که این درک اساسی بتواند منجر به روش های جدید شناسایی بیماران در معرض خطر بالای گسترش سرطان سینه شود که می تواند درمان های فشرده تر را ارائه دهد.

"این اندوسیالین نیز می تواند در نهایت توسط داروها برای جلوگیری مورد هدف قرار گیرد. سرطان سینه ثانویه چشم انداز واقعاً هیجان انگیزی دارد."