5 میوه جادویی برای کاهش وزن

میوه های لاغر کننده

در این مقاله میوه هایی معرفی می شوند که در کاهش وزن موثر هستند.

  1. ۱ سال،۸ ماه قبل
  2. ۰
میوه های لاغر کننده

میوه های لاغر کننده

سیب

1. سیب

شکی نیست که این میوه هوشمندانه ترین بخش یک رژیم غذایی سالم است. هنگامی که گرسنه می شوید، به سراغ کاسه میوه تان بروید. هر چیزی که در آن باشد به احتمال زیاد برای شما بهتر از سایر خوراکی ها است. اما آیا همه میوه مثل هم هستند؟ بیایید بررسی کنیم که بهترین میوه برای کاهش وزن چیست.

اکثر افراد سیب ها را دوست دارند. سیب ها بهترین میان وعده هستند: سیر کننده، آبدار، ترد، و قابل حمل. مطالعات نشان داده است که خوردن سه سیب در روز می تواند به کاهش وزن کمک کند. در نظر گرفتن آنها به عنوان یک ماده غذایی مالامال از فیبر، یک ماده غذایی شناخته شده برای افزایش احساس سیری و دفع درد گرسنگی تعجب آور نیست.

راه های زیادی برای استفاده کردن از سیب وجود دارند: خوردن سیب به طور کامل، اضافه کردن قطعات سیب به بلغور جو دوسر، ریختن برش های سیب به سالاد، پخت سیب با مرغ، یا طبخ یک دسر کم کالری.

هندوانه

2. هندوانه

هندوانه دو مشکل دارد: این میوه کالری کمی دارد و محتوای آب آن بسیار بالا است. این به این معنی است که شما می توانید دو فنجان هندوانه بخورید که کمتر از 100 کالری دارد و معده شما احساس می کند که شما بیشتر خورده اید زیرا بیش از 90 درصد این میوه آب است. وجود آب کافی در بدن به شما کمک می کند تا احساس سیری کنید!

اگر شما به دنبال کاهش مصرف کالری روزانه تان هستید، قرار دادن هندوانه در رژیم غذایی تان یک حرکت هوشمندانه است. هر زمان که شما احساس نیاز به میان وعده می کنید هندوانه بخورید. به این ترتیب، شما از غذاهای با کالری بالا اجتناب کرده اید و سیر شده اید.

تمشک

3. تمشک

تمشک ها کوچک و بسیار مقوی هستند. این میوه کم کالری است. هنگامی که شما یک پیاله 64 کالری تمشک را بخورید، شما فقط حدود 32 کالری را جذب می کنید. تمشک دارای بالاترین محتوای فیبر نسبت به هر میوه دیگری است.

گریپ فروت

4. گریپ فروت

یک گریپ فروت فقط حدود 80 کالری دارد و مانند هندوانه، بیش از 90 درصد آب دارد. گریپ فروت را با شیرین کننده کم کالری مصرف کنید. علاوه بر این، مطالعات نشان داده است که ترکیبی در گریپ فروت به نام نارینژین وجود دارد که می تواند قند خون را پایین بیاورد و در نهایت منجر به کاهش وزن شود. به خاطر داشته باشید که مصرف گریپ فروت با برخی داروها می تواند عوارض جانبی نامطلوبی داشته باشد. اگر شما داروها مصرف می کنید، قبل از اضافه کردن گریپ فروت به رژیم غذایی تان، با دکترتان مشورت کنید.

پرتغال

5. پرتغال

پرتقال یک میوه شگفت انگیز برای کاهش وزن است. این میوه دارای فیبر و آب بالایی است، و به شما کمک کند تا احساس سیری داشته باشد. نکته مهمی که در مورد پرتقال وجود دارد این است که این میوه تقریباً همیشه در همه فصول وجود دارد و شما همیشه می توانید از آن برای اضافه کردن به رژیم غذایی تان استفاده کنید. شما می توانید یک پرتقال را به صورت کامل به عنوان یک میان وعده بخورید یا از تکه های پرتقال در سالاد استفاده کنید.

همرسانی نوشتار: