برعکس دویدن

با این ورزش ۶ برابر بیش‌تر از دویدن معمولی کالری بسوزانید !

امروز می‌خواهیم یک حرکت ورزشی را به شما معرفی کنیم که روزبه‌روز به افرادی که آن را انجام می‌دهند اضافه می‌شود. این ورزش «برعکس دویدن» نام دارد.

  1. ۱ سال،۶ ماه قبل
  2. ۰
برعکس دویدن

«برعکس دویدن» چیست؟

این ورزش در واقع دویدن به عقب است و یک شیوه ورزشی فشرده و موثر است. این ورزش خطر مصدومیت در قسمت پشت و پاها را کاهش داده و به قدرتمند شدن و ایجاد توازن در قسمت پایینی بدن کمک می‌کند.

چرا دویدن به عقب برای کاهش وزن مناسب است؟

این ورزش یک تمرین کامل قلبی عروقی است و نه تنها کالری‌های زیادی در طول انجام آن می‌سوزد، بلکه در آن تمام گروه‌های عضلانی بدن، به‌ویژه عضله چهارسر ران، درگیر می‌شوند. برای این‌که دقیق‌تر در مورد مزایای این ورزش صحبت کنیم، باید بگوییم که ۱۰۰ گام رو به عقب در پیاده‌روی برابر با ۱۰۰۰ گام راه رفتن معمولی است و یک گام برداشتن در حالت برعکس دویدن برابر با ۶ گام دویدن معمولی رو به جلو است. با انجام این ورزش در عین صرفه‌جویی در زمان، کالری‌های مورد نیاز را نیز می‌سوزانید.

مزایای این ورزش چیست؟

این ورزش مزایای بسیار زیادی دارد که در ادامه مهم‌ترین آن‌ها را به شما معرفی می‌کنیم:

قدرت بخشیدن به پاها و عضلات

برعکس دویدن بدون این‌که فشار خاصی روی زانوهای شما ایجاد کند، باعث قدرتمند شدن عضلات شما می‌شود. این ورزش به شما کمک می‌کند عضلاتی مانند ساق پا، عضلات چهار سر و ... که در دویدن معمولی خیلی درگیر نمی‌شوند، تقویت شوند.

جلوگیری از مصدومیت‌ها و ترمیم کردن زانوها

وقتی به سمت جلو می‌دوید، دائما یک حرکت را تکرار می‌کنید که این امر ممکن است منجر به عدم تعادل در زانو و در نتیجه مشکلات مزمن در این ناحیه از بدن شود. برعکس دویدن باعث کاهش تاثیرات مخرب روی زانوها شده و بین گروه‌های عضلانی مخالف تعادل ایجاد می‌کند. این ورزش نه تنها عمل‌کرد شما را ارتقا می‌دهد، بلکه باعث کاهش خطر مصدومیت نیز می‌شود.

توسعه دید جانبی و تقویت قدرت تعادل

از آن‌جایی که هنگام برعکس دویدن جلوی خود را نمی‌بینید، دید جانبی شما تقویت شده و قدرت تعادل شما افزایش می‌یابد. این ورزش همچنین حس‌های دیگر شما را مثل شنیدن تقویت می‌کند.

بهبود وضعیت قرارگیری بدن

وقتی به عقب می‌دوید، هنگام حرکت به طور طبیعی قسمت پشت خود را صاف نگه می‌دارید که این موضوع وضعیت کلی قرارگیری بدن شما را بهبود می‌بخشد. برعکس دویدن همچنین دردهایی را که در ناحیه پشت به‌دلیل خمیده بودن بدن ایجاد می‌شود، کاهش می‌دهد.

تقویت عضلات شکمی

صاف بودن پشت باعث تقویت عضلات شکمی می‌شود و این امر دستاورد برعکس دویدن است. وقتی شما در وضعیت قرارگیری مناسب بدن می‌دوید، عضلات شکمی درگیر شده و تقویت می‌شوند.