تیروئید و پیشگیری از آن

چگونه از ابتلا به تیروئید جلوگیری کنیم

تیروئید بیماری غددی است و دچار شدن به آن بستگی به شرایط روانی و فیزیکی دارد اما با استفاده از یک سری از مواد غذایی می توان علائم آن را کاهش داد.

  1. ۱ سال،۱۰ ماه قبل
  2. ۰
تیروئید

 رژیم غذایی پرکاری تیروئید وجود ندارد، اما چیزی که می‌خورید پر اهمیت است. پرکاری تیروئید، (یعنی وقتی غده‌ی تیروئید شما، بیش از حد هورمون تیروئید تولید می‌کند) نمی‌تواند فقط از طریق رژیم غذایی جلوگیری یا درمان شود. این بیماری، اغلب با دارو درمان می‌شود.

لبنیات بیشتر در رژیم غذایی

پرکاری تیروئید درمان نشده، می‌تواند در نهایت، استخوان‌های شما را ضعیف کند و ممکن است منجر به پوکی استخوان شود. برای جلوگیری از این مساله، در روز ۳ وعده کلسیم از ماست و سایر محصولات لبنی مانند پنیر و شیر دریافت کنید.

توت ها

از توت فرنگی گرفته تا زغال اخته و تمشک، انتخاب با شماست. توت‌ها دارای تاثیر قدرتمندی هستند، زیرا آنها سرشار از آنتی اکسیدان‌هایی هستند که سیستم ایمنی شما را قوی نگه می‌دارند. هر روز، یک وعده توت بخورید. هر نوع توتی که شد.

امگا 3 و ویتامین D

سالمون، حاوی ویتامین D است، یک ماده مغذی ضروری که برای جلوگیری از کاهش تراکم استخوان، با کلسیم کار می‌کند. سالمون همچنین حاوی مقادیر بسیار زیای از اسیدهای چرب امگا ۳ است که شما را سالم نگه می‌دارند. بدن شما بطور طبیعی، این اسیدهای چرب را تولید نمی‌کند، بنابراین شما باید آنها را از مواد غذایی دریافت کنید. اگر ماهی دوست ندارید، ویتامین D خود را از تخم مرغ و قارچ، و امگا ۳ خود را از گردو، روغن زیتون و روغن بذر کتان دریافت کنید. غذاهای حاوی این مواد مغذی را هر روز مصرف کنید.

بوقلمون

بوقلمون، یک منبع عالی از پروتئین است. این مهم است، چون بدن شما برای تولید انرژی و ساخت و حفظ عضله به پروتئین نیاز دارد. کاهش وزن، یک علامت شایع پرکاری تیروئید است، بنابراین خوردن پروتئین کافی می‌تواند شما را مطمئن سازد که در یک وزن سالم باقی می‌مانید. گوشت نمی‌خورید؟ مشکلی نیست. شما می‌توانید پروتئین را از حبوبات و آجیل دریافت کنید. فقط سعی کنید در هر وعده غذایی، پروتئین بخورید.

سبزیجات چلیپایی

بروکلی، بخشی از خانواده گواترزا‌هاست: مواد غذایی که می‌توانند میزان هورمون تیروئیدی که غده‌ی تیروئید شما تولید می‌کند را کاهش دهند. مواد غذایی که به این گروه تعلق دارند، بعنوان مواد غذایی چلیپایی شناخته می‌شوند. بروکلی دوست ندارید؟ سایر سبزیجات چلیپایی عبارتند از گل کلم، کلم پیچ، و کلم. هر روز، یک یا چند وعده از این سبزیجات مصرف کنید.
همرسانی نوشتار: