باید ها و نبایدهای مصرف مکمل ها

چه کسانی به مکمل های ویتامینه و مواد معدنی نیاز دارند؟

مواد غذایی بهترین منبع دریافت همه ویتامین ها، مواد معدنی، و دیگر مواد مغذی مورد نیاز بدن می باشند

  1. ۱ سال،۷ ماه قبل
  2. ۰
چه کسانی به مکمل های ویتامینه و مواد معدنی نیاز دارند؟

چه کسانی به مکمل های ویتامینه و مواد معدنی نیاز دارند؟

 اکثر افراد می توانند همه ویتامین ها، مواد معدنی، و دیگر مواد مغذی که نیاز دارند را از مواد غذایی دریافت کنند. برای مثال، یک پرتغال بزرگ تمام ویتامین C که فرد به طور متوسط در روز نیاز دارد را فراهم می کند، و یک هویج کوچک دارای مقادیری از ویتامین A است که بیش از نیاز روزانه فرد است.

ماروین لیپمن، مشاور ارشد پزشکی سایت Consumer Reports اظهار کرد که تحقیقات نشان می دهد که افرادی وجود دارند که ممکن است به دوزهای مکمل مواد مغذی خاص نیاز داشته باشند. اگر آزمایش نشان دهد که شما نیاز به یک مکمل دارید، بهترین مکمل، مکملی است که دکترتان برای شما تجویز می کند. این مکمل ممکن است جز داروهای بدون نسخه نباشد و بایستی دارای استانداردهای مشابه ایمنی و کیفیت مانند دیگر داروهای تجویزی باشد. در برخی موارد، لیپمن محصولز را توصیه می کند که دارای مهر و موم از یک گروه تست مستقل و معتبر است.

در موارد زیر با دکتر تان در مورد مصرف این مکمل های ویتامینه یا مواد معدنی، با دکترتان مشورت کنید:

برنامه ریزی برای باردار شدن در ظرف یک ماه: روزانه 400 میکروگرم فولیک اسید مصرف کنید. اسید فولیک خطر ابتلا به ناهنجاری های مغزی و نخاعی، که ناهنجاری‌های لوله عصبی نامیده می شود و می تواند در ماه اول بارداری رخ بدهد را کاهش می دهد.

مکمل ها

باردار: 400 میکروگرم اسید فولیک برای کمک به محافظت در برابر ناهنجاری‌های لوله عصبی و 800 واحد ویتامین D برای کمک به جلوگیری از بروز پره اکلامپسی. بسته به این خطر، دکتر شما ممکن است دوزهای بالاتر را تجویز کند. ویتامین های دوران بارداری شامل طیف وسیعی از ویتامین ها و مواد معدنی است، اما تحقیقات جدید ضرورت این مواد را برای زنان دارای یک رژیم غذایی مغذی زیر سوال می برد.

یک گیاهخوار سخت که گوشت، ماهی، تخم مرغ، و یا فراورده های لبنی را مصرف نمی کند باید روزانه مکمل B12 را مصرف کند.

فردی که به ندرت در مقابل نور خورشید قرار می گیرد: روزانه 800 واحد مکمل ویتامین D3. (بدن ما ویتامین D را از نور خورشید می سازد)

مصرف برخی داروها: اگر شما به طور منظم داروهای سوزش سر دل مانند لانزوپرازول (پریواسید و جنریک) و یا داروهای درمان دیابت مثل متفورمین (گلوکوفاژ و جنریک) ممکن است لازم باشد ویتامین B12 و مکمل های منیزیم را مصرف کنید.

بیماری پوکی استخوان: مکمل های ویتامین 800 واحدی D3 (یا دوز بالاتر در صورت تجویز دکتر) و حداقل 1000 تا 1200 میلی گرم کلسیم از غذاهای غنی از کلسیم مانند محصولات لبنی و سبزیجات برگ سبز، برای کاهش پوکی استخوان.

بیماری اختلالات گوارشی، مانند بیماری التهابی روده یا بیماری سلیاک، و یا شرایط جدی مانند سرطان یا ایدز: در مورد نیاز به مکمل های خاص غذایی با دکترتان مشورت کنید.

همرسانی نوشتار: