تخت های همراه نوزاد دیگر در انگلستان فروخته نمی شوند !

تخت و تشک های همراه نوزاد که این روزها طرفداران زیادی پیدا کرده اند دیگر در انگلستان به فروش نمی رسند. چندی پیش نیز هشدار داده شده بود که این تخت و تشک ها خطر خفگی نوزادان را به همراه دارند.

  1. ۱۱ ماه،۲ هفته قبل
  2. ۰
لینک های دانلود: mp4 (۲٫۶ MB) webm (۱٫۷ MB)

به گزارش نوداد (بانک ویدیو خبر ایران) فروشندگان انگلیسی دیگر تخت و تشک های همراه نوزادان را به فروش نمیرساند، زیرا این تخت ها به هیچ عنوان ایمنی نوزادان را هنگام خواب تضمین نمی کنند و ممکن است سبب خفگی آن ها شوند.

بر اساس گزارش «سازمان غدا و داروی آمریکا»، والدین نباید از چنین وسایلی استفاده کنند، زیرا این نوع وسایل خطر خفگی نوزادان را به دنبال دارند. 

همچنین گفته می شود اینگونه تخت ها که نوزاد را در حالت خاصی نگه می دارند می توانند به خفگی و در نهایت مرگ نوزاد منجر شوند.

به دنبال انتشار این خبر فروشگاه هایی نظیر "Mothercare"، "John Lewis"، "Tesco" و "eBay" فروش این نوع تخت ها را متوقف  کردند.

این تخت ها که مناسب نوزادان 1 تا 6 ماهه است، بدن آنها را هنگام خواب در موقعیت ثابتی قرار می دهند و از بدن نوزادان بیشتر محفاظت می کنند. 

این در حالیست که «سازمان غدا و داروی آمریکا» پیش از این هشدار داده بود که نوزاد نباید هنگام خواب به بغل یا پشت نگه داشته شود. 

سخنگوی شرکت "Tesco" می گوید: «طی اقدامی پیشگیرانه این محصول را از وب سایت خود حذف کردیم.»

از سال 2010 تاکنون به والدین در خصوص خطر استفاده از این تخت ها هشدار داده شده بود، اما در پی گزارش مرگ 12 نوزاد در آمریکا طی 13 سال گذشته، «سازمان غدا و داروی آمریکا» به والدین هشدار داد که دیگر از این وسیله استفاده نکنند. زیرا نوزاد ممکن است در طول خواب به پهلو و به دنبال آن روی شکم بخوابد و دچار خفگی شود. البته این اتفاق زمانی رخ می دهد که نوزاد  توانایی تغییر حالت دادن در خواب بدون کمک والدین را پیدا کرده باشد. 

«سازمان غدا و داروی آمریکا» به والدین توصیه می کند که به جای استفاده از این تخت ها نوزاد خود را روی تخت های عادی که امنیت بیشتری دارند بخوابانند.

نوزادان باید همیشه به پشت خوابانده شوند.

بر اساس گزارش موسسه خیریه "The Lullaby Trust"  که یک موسسه سلامت همگانی است، ایمن ترین تخت برای خواباندن نوزادان تخت خواب های معمولی مخصوص نوزادان هستند که خالی از هرگونه وسیله اضافی باشند.