آنفولانزا گرفتن مردان هم صحت دارد ! + فیلم

مطالعات جدید نشان می دهد که علیرغم باور عموم مردان هم به آنفلونزا مبتلا می شوند و خودشان را به مریضی نمی زنند.

  1. ۱۰ ماه،۱ هفته قبل
لینک های دانلود: mp4 (۲٫۰ MB) webm (۸۸۵٫۸ KB)

به گزارش سرویس سلامت نوداد (بانک ویدیو خبر ایران) اغلب خانم ها بر این باورند که آقایان هیچ وقت دچار سرماخوردگی شدید نمی شوند و تنها خودشان را به مریضی می زنند. 

خانم ها ادعا می کنند که همسرانشان هنگام سرماخوردگی شبیه به پسر بچه ای می شوند که مدام غر می زند و وانمود می کند که بیمار است.

اما مطالعات جدید نشان می دهد که مردان نسبت به زنان سیستم ایمنی ضعیف تری دارند و هنگام سرماخوردگی بیشتر احساس بی حالی و ضعف می کنند.

این مطالعه که در کانادا انجام شده است نشان می دهد که مبتلا شدن مردان به آنفولانزا افسانه نیست و آن ها هنگام ابتلا به این بیماری شرایط بدتری را تجربه می کنند.

نتایج این مطالعه نشان می دهد که آنفولانزا در مردان شدیدتر از زنان است؛ در واقع احتمال بستری شدن مردان در بیمارستان به دلیل ابتلا به آنفولانزا و مرگ و میر ناشی از این بیماری در مردان بیشتر از زنان است.

یکی از محققان این مطالعه می گوید:

هورمون ها دلیل اصلی ضعیف بودن سیستم ایمنی مردان هستند. هورمون مردانه تستسترون سیستم ایمنی مردان را تضعیف می کند، در حالیکه هورمون های زنانه سیستم ایمنی زنان را تقویت می کنند.
شاید مردان هنگام ابتلا به آنفولانزا کمی خود را بیشتر به مریضی بزنند، اما آن چه مسلم است این است که آن ها حقیقتاً سیستم ایمنی ضعیف تری دارند.