بهترین غذاها

خوشمزه ترین غذاهای جهان

در این مقاله، بهترین غذاهای 20 کشور جهان ارائه شده اند

  1. ۱ سال،۹ ماه قبل
  2. ۰
خوشمزه ترین غذاهای جهان

خوشمزه ترین غذاهای جهان

همه ما می دانیم که هیچ غذایی جای غذایی را نمی گیرد که مادرانمان برایمان می پزند اما این مقاله برای کسانی نوشته شده است که می خواهند غذایی به غیر از غذاهایی را امتحان کنند که مادران شان می پزند.

1. ویتنام

غذای ویتنام

مواد اصلی تشکیل دهنده غذاهای ویتنامی عبارتند از رب میگو، سس ماهی، برنج، سبزی، ریحان تایلندی، میوه ها و سبزیجات. اما در عین حال، بر خلاف دیگر کشورهای آسیایی، ویتنام دارای یکی از سالم ترین مواد غذایی در این منطقه است.

2. یونان

یونان

به طور کلی چیزهای زیادی وجود دارند که شما می توانید امتحان کنید، از سالادها تا غذاهای گرم، از شیرینی ها تا سوپ ها. اما اگر شما یک غذای سنتی، ارزان و سریع بخواهید – این غذا قطعاً سوولاکی است. غذای نمادین یونان یک فست فود است که شما معمولاً می توانید در خیابان ها، کافه ها، دکه ها و کافه ها پیدا کنید. شما سوولاکی را در کل کشور خواهید دید. و اگر شما خوش شانس باشید که به یک مهمانی خانگی مردم یونان دعوت شوید – موساکا را سفارش دهید.

3. ایتالیا

ایتالیا

صحبت کردن در مورد غذاهای ایتالیایی سخت است، بهتر است از آن لذت ببرید. رنگ های سنتی غذاهای ایتالیایی - قرمز، سبز و زرد همیشه ترکیبی عالی از عطر و طعم و مزه را ایجاد می کند. معمولا تمام غذاها بر پایه گوجه فرنگی، نان و روغن زیتون هستند. راز این غذا در فرآیند آماده سازی پیچیده آن نهفته نیست، بلکه بیشتر در طراوت محصولات نهفته است.

4. پاکستان

پاکستان

پاکستانی های مسلمان گوشت خوک و الکل مصرف نمی کنند، آنها بیشتر برگوشت گاو، مرغ، ماهی و سبزیجات تمرکز دارند. همچنین آنها از مقادیر زیادی از چاشنی ها مانند فلفل، زنجبیل، کاری، گشنیز، فلفل، دارچین و سیر استفاده می کنند.

5. فیلیپین

فیلیپین

غذاهای فیلیپینی مخلوطی از غذاهای مختلف سنتی هند، اسپانیا، چین و امریکا هستند.

6. تایلند

تایلند

مانند سایر غذاهای آسیایی، تایلندی ها از برنج به عنوان ماده اصلی اکثر غذا ها استفاده می کنند. معنای تحت اللفظی کلمه "غذا" در زبان تایلندی "خوردن برنج" است. علاوه بر این، آن 5 مزه اصلی دارد، که شما ممکن است تقریبا در همه غذاها ببینید. آنها عبارتند از: لیمو ترش، سس ماهی خوش طعم، فلفل تند، نمک و شیرینی (که معمولاً با درخت خرما اضافه می شوند).

7. ژاپن

ژاپن

غذای ژاپنی خاص است. شما هرگز آن را با غذاهای دیگر اشتباه نخواهید گرفت. سوشی، ساشیمی، یوناگی، و ساک ... همه ما این را می دانیم. اما این غذا فقط در مورد محصولات و دستور العمل ها نیست، در اینجا موارد بسیاری در مورد فرهنگ و سنت های بومی وجود دارد. بنابراین، تعجب آور نیست که آنها همه جهان را مجبور به غذا خوردن با چپستیککس به جای چاقو و چنگال کرده اند.

8. اوکراین

اکراین

غذاهای اوکراینی بسیار چرب و در نتیجه بسیار خوشمزه هستند. شیرینی های مختلف، انواع سوپ، غذاهای گوشت دار و ترکیب غیر منتظره سلیقه ها - شما ممکن است تمام اینها را در آشپزی اوکراینی پیدا کنید.

سوپ چغندر مشهور روسی، ابگوشت سبزى دار روسى، در واقع از آشپزی اوکراین می آید. ابگوشت سبزى دار اوکراینی کمی متفاوت از ابگوشت سبزى دار روسى است، اما شما به سختی متوجه خواهید شد.

9. چین

چین

پیدا کردن غذاهای چینی در همه جا امری تصادفی نیست. اما به یاد داشته باشید، 2 نوع غذای چینی وجود دارد - معتبر و جعلی. چگونه نوع اول را باید شناسایی کرد؟ آسان است. اگر شما در چین باشید به رستوران هایی بروید که چینی ها به آنجا می روند، نه گردشگران.

10. هند

هند

تا آنجا که ما به خاطر داریم، گاو در اینجا یک حیوان مقدس است و اکثر هندی ها گیاهخوار هستند. مواد غذایی سنتی هند از بسیاری از ادویه جات ترشی جات مختلف استفاده می کنند و روکشی با طعم سس دارند. همچنین آنها طرفداران بزرگ پنیر سفید خانگی هند هستند. همه غذاها به طور سنتی دارای نان هستند. البته، برنج یکی از محصولات اساسی غذاهای هندی می باشد.

در مورد الکل - شما تقریبا در هیچ جای هند نمی توانید الکل پیدا کنید. فقط ایالت گوا برای مهمانی ها و نوشیدنی ها معروف است، چرا که بر خلاف تمام ایالت های دیگر هند در اینجا الکل شامل مالیات نمی شود.

11. اسپانیا

هند

اسپانیا با تنوع زیاد مواد غذایی: از غذای ساده خیابانی تا رستوران زرق و برق دار ال سلر دو کن رکا، که در سال 2015 برای اولین بار در رده 50 رستوران برتر جهان قرار گرفت، چیزهای زیادی برای ارائه کردن به یک مسافر خوراک شناس دارد.

12. فرانسه

فرانسه

ما همه می دانیم که فرانسه پایتخت خوراک شناسان است. به نظر می رسد که فرانسه شایسته این عنوان است. کروسانت با یک فنجان کوچک قهوه در صبح یک غذای اجتناب ناپذیر در فرانسه است.

همه فروشندگان برتر غذاها فرانسوی هستند: باگت ها، ماکارونی، پرالین، مادلین ها، نان کشمشی. این لیست بسیار بلند است. کیک پیاز و سوپ ماهی عجیب و غریب به نظر می رسند اما فرانسوی ها می دانند چگونه آنها را خوشمزه کنند.

13. مکزیک

مکزیک

گرما، آفتاب، دریای آبی و چندین لیتر تکیلا تصویر ایده آل مکزیک هستند. درحقیقت، اینها مثبت نیستند اما واقعی هستند. به این ذرت لوبیا، گوجه و فلفل های تند اضافه کنید و سپس طعم واقعی این کشور را بچشید.

14. سوئیس

سوییس

سوئیس کشوری است که در آن سه فرهنگ در آن تلاقی دارند. ایتالیایی، فرانسوی و آلمانی. به همین علت است که گاهی اوقات شناسایی ویژگی غذای سوئیسی سخت می شود. اما به غیر از شکلات و پنیر، آنها هنوز چیزهایی دارند که بهشان افتخار کنند.

15. پرتغال

پرتغال

غذای پرتغالی ممکن است به وسیله جمله کوتاه دوست من سولن شناسایی شود. او یک زن فرانسوی است و نیمی از سال را در پرتغال می گذراند. او می گوید این غذا شگفت انگیز است اما آماده باشید تا در عرض 6 ماه 5 کیلو چاق شوید.

16. کره

کره

برنج، سبزیجات و گوشت ترکیبات اصلی این غذا هستند. علاوه بر این ترکیبات، تنوعی از سایر چاشنی ها نیز در غذاهای کره ای وجود دارند: روغن کنجد، سس سویا، سیر، زنجبیل، ورقه های فلفل و خمیر برآمده فلفل قرمز.

17. سوئد

سوئد

به لطف آیکیا، همه ما می دانیم که سوئد به خاطر شامی کباب های با سس خامه و سیب زمینی له شده معروف است که با ترشی سرو می شوند. از لحاظ تاریخی، آنها نیز گوشت گوزن شمالی را می پختند. معمولا، غذای سوئدی ساده با طعم متضاد است.

18. مونته نگرو

مونته نگرو

غذاهای مونته دارای عطر و طعم ایتالیایی، اندازه غذاهای روسی و مقدار شیرینی های مختلف فرانسوی هستند. مونته نگرو است که به خاطر تولید پنیر ، شراب، سوپ های مختلف و غذاهای گوشتی به خوبی شناخته شده است. این غذاهای پخته می شوند تا خواسته های شما را برآورده کنند و شما را در فصل سرما گرم کنند.

19. استرالیا

استرالیا

این غذا شما را شگفت زده خواهد کرد. اگرچه استرالیایی ها سابقه قوی در سنت های آشپزی ندارند، اما آنها چند ویژگی های غیر منتظره در عادات غذایی شان دارند. به غیر از مواد غذایی چند فرهنگی در سراسر جهان، شما در اینجا چند ویژگی محلی، مانند کانگورو، صاریغ، شتر مرغ و گوشت تمساح را پیدا خواهید کرد.

20. آمریکا


احتمالاً آمریکا بهترین مقصد غذایی موجود است. نه به خاطر سنت های قوی آشپزی آمریکایی، بلکه بیشتر به خاطر اینکه شهر نیویورک تمام غذاهایی که قبلاً ذکر شده اند را جمع آوری کرده است. در اینجا شما می توانید هر چیزی که می خواهید را پیدا کنید. اما البته، شهر نیویورک نیز به خاطر غذاهای آمریکایی قابل توجه است. همبرگر و استیک های وسوسه انگیز - این بهترین فروشندگان در نیویورک هستند.

همرسانی نوشتار: