افراد دیابتی نوع 2 کدام سبزیجات و میوه جات را استفاده کنند ؟ + فیلم

کنترل دیابت نوع 2 تماماً به دلیل جلوگیری از بروز عوارض آن انجام می شود، بیماری قلبی و بیماریهای عروق خونی مهمترین عوارضی هستند که باید از ایجاد آنها جلوگیری شود زیرا قلب و عروق خونی تمام بدن را تحت تأثیر قرار می دهند. مصرف سبزیجات و میوه جات می تواند خطر ابتلا به بیماری قلبی وعروقی را کاهش دهد.

  1. ۱۱ ماه،۱ هفته قبل
  2. ۱
لینک های دانلود: mp4 (۳٫۲ MB) webm (۷٫۸ MB)

به گزارش نوداد (بانک ویدیو خبر ایران) خوردن میوه ها و سبزیجات مختلف می تواند از حمله ی قلبی و سایر عوارض مرتبط با دیابت نوع 2 جلوگیری کند.

درحال حاضر به افراد دیابتی مصرف برخی از سبزیجات همراه با میوه برای شام ودسر توصیه می شود:

· یک وعده ی سروینگ یا یک سهم از سبزیجات خام برگ پهن مانند کاهو برابر با یک فنجان است و برای سایر سبزیجات یا آب سبزیجات برابر با نصف فنجان می باشد .

· یک سهم میوه مانند یک سیب متوسط یا نصف فنجان از میوه ی پخته شده یا کنسرو شده یا نصف آب میوه معادل یک وعده ی سروینگ میوه است.

در سایت های مختلف روشهای طبخ املتهای گیاهی با اسفناج، قارچ، آرد لوبیا، سیر و ... را که می تواند دو وعده ی سروینگ از سبزیجات را برای صبحانه ی شما آماده کند به شما آموزش می دهند .

 مثلاً از سایت Wikihow.com می توانید طرز تهیه ی انواع خورش های گیاهی را دریافت کنید یک فنجان از این خورشها همراه با یک فنجان سالاد و یک سیب متوسط برای دسر می تواند 3 وعده ی سروینگ از سبزیجات و میوه جات را برای نهار شما تهیه کند.

و یا سایت Ohmyveggies.com دارای بیش از 50 دستورالعمل تهیه ی سالادهای گیاهی برای شما است که می توانید 6 وعده ی سروینگ از سبزیجات و میوه جات را از روی این دستورهای غذایی درطول روز به غذاهای خود اضافه کنید.

دیابت نوع 2 را باید کنترل کرد و با آرامش در زندگی با آن کنار آمد.