6 غذا که شما را گرسنه تر می کنند !

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که علیرغم میل کردن غذا باز هم احساس گرسنگی کنید؛ جالب است بدانید که برخی غذاها شما را گرسنه تر از قبل می کنند.

  1. ۱۰ ماه،۱ هفته قبل
غذا

به گزارش سرویس سلامت نوداد (بانک ویدیو خبر ایران)خوردن برخی غذاها به جای سیر کردن شما را گرسنه تر از قبل می کنند که در این جا به آن ها اشاره می کنیم:

1- شیرین کننده های مصنوعی

غذاهای کم کالری و بدون قند مانند نوشابه های رژیمی اغلب حاوی شیرین کننده های مصنوعی هستند، اما این به این معنا نیست که آن ها سالم و جایگزینی مناسب برای شکر هستند. این گونه غذاها شما را گرسنه تر کرده و به خوردنِ بیشتر وادار می کنند.

2- سالاد ها

سالادهای حاوی سبزسجات برگ دار شما را گرسنه تر می کنند. به جای آن بهتر است از سالادهای حاوی حبوبات، سیب زمینی، برنج قهوه ای، مرغ و ماهی سالمون استفاده کنید.

3- آبمیوه ها

آبمیوه ها سرشار از ویتامین و مواد قندی و فاقد فیبر، چربی و پروتئین هستند. شما با نوشیدن آبمیوه ها مقادیر زیادی آنتی اکسیدان را وارد بدن خود می کنید، اما فروکتوز (قند میوه) موجود در آبمیوه ها زودتر جذب بدن شما و شما را گرسنه تر می کند.

4- کراکرها

شاید فکر کنید که با خوردن کراکرها یک غذای کم کالری میل کرده اید، اما کراکرها سرشار از کربوهیدرات هستند و از آن جایی که کربوهیدرات ها به سرعت جذب بدن می شوند شما به سرعت دوباره احساس کرسنگی خواهید کرد.

5- اسنک های نمکی

اسنک ها اغلب حاوی مقادیر زیادی نمک هستند و همین سبب تشنگی شما می شود. افراد اغلب احساس تشنگی را با گرسنگی اشتباه می گیرند و به جای نوشیدن آب به خوردن غذای بیشتر روی می آورند.

6- الکل

نوشیدنی های الکلی حاوی کالری فراوان ستند سبب احساس گرسنگس بیشتر می شوند. مطالعات نشان می دهد که الکل به مغز فرمان گرسنگی داده و اشتها را بیشتر می کند.