در روابط خود بیشتر دقت داشته باشید

رابطه جنسی ممکن است زیان آور باشد!

رابطه جنسی و برقراری یک رابطه زناشویی موفق برای درمان و پیشگیری بسیاری از بیماری های جسمی و روانی تجویز می شود اما همین امر سودمند اگر در زمان نامناسب و با حالات بدنی خاص انجام شود مضر خواهد بود.

  1. ۱ سال،۹ ماه قبل
  2. ۰
رابطه جنسی

1- رابطه جنسی چه زمانی مناسب و در چه شرایطی نامناسب است؟

داشتن رابطه جنسی و نزدیکی در زمان و شرایط مناسب لازمه یک رابطه سالم و مفید است؛ پس توجه به زمان و حالات زوجین در حین برقراری رابطه از اهمیت خاصی برخوردار است. یک کارشناس طب سنتی تدابیر رابطه جنسی از دیدگاه طب سنتی را تشریح کرد.

2- علائمی که نشان می دهد رابطه جنسی زیان آور است.

_ احساس لرز و سرما یا لرزش بدن هنگام رابطه جنسی.
– احساس نوعی درد و رنج در اندام های بدن.

اگر چنین علائمی در خود احساس کردید بهتر است که یک هفته از نزدیکی بپرهیزید و غذاهای مفید و با کیفیت مصرف کنید. البته از دیدگاه طب سنتی افرادی که تنومند و هیکلی هستند از رابطه جنسی زیان کمتری می بینند و افرادی که خیلی لاغر هستند و دارای مزاج سرد و خشک اند از رابطه جنسی بسیار آسیب می بینند. افراد گرم مزاج از رابطه جنسی سود بیشتری می برند.

رابطه جنسی بیش از اندازه موجب ضعف و غلبه سردی در بدن می شود و افراد سرد مزاج بیشتر از یک بار در هفته نزدیکی جنسی نداشته باشند.

3- عوارض رابطه جنسی در گرسنگی و پر بودن شکم

رابطه جنسی با شکم پر موجب ضعف معده خواهد شد و بهتر است که 2 تا 3 ساعت بعد از غذا باشد. جماع یا نزدیکی جنسی از مهمترین راه های پاکسازی بدن و جزء سته ضروریه سلامتی است.

به گفته وی رابطه جنسی طبیعی باعث سرحال شدن، احساس سبکی، رفع وسواس و اندیشه بد میشود، همچنین عدم رابطه جنسی موجب تپش قلب، تب، سرگیجه، احساس سنگینی در بدن می شود.

4- بدترین زمان و شرایط رابطه جنسی 

– رابطه جنسی هنگام گرسنگی و بعد از غذا خوردن و مصرف نوشیدنی مناسب نیست.
– رابطه جنسی بعد از ورزش، پس از حمام، پس از فعالیت سنگین مناسب نیست.
– رابطه جنسی پس از شادی زیاد یا غم زیاد نیز مناسب نیست.
همرسانی نوشتار: