این توصیه ها را بخوانید تا استرس زلزله نداشته باشید !

معاون فنی دفتر سلامت روانی, اجتماعی و اعتیاد وزارت بهداشت گفت: از نشر و گسترش اخبار مربوط به موارد احتمالی مصدومین و کشته ها در فضای مجازی خودداری کنید.

  1. ۴ هفته قبل
  2. ۰
زلزله آمده است، این توصیه‌ها را بخوانید تا استرس کمتری داشته باشید
نوداد -

به گزارش سرویس اجتماعی نوداد (سکوی اجتماعی خبر) به نقل از روابط عمومی وزارت بهداشت؛ علی اسدی در رابطه با روش‌های کاهش استرس در شرایط بحران گفت:کودکان را در کنار خود نگهدارید، و تا حد امکان از آنها جدا نشوید.

او افزود: مسؤولیت نگهداری از کودکان و سالمندان را به یکی از افراد جوانتر خانواده بسپارید. اخبار و اطلاعات مربوط به حادثه را فقط از طریق رسانه های ملی گوش کنید.

معاون دفتر سلامت روانی ادامه داد:  آقایان تلاش نکنند که همه کار را خودشان انجام بدهند، و متناسب با توان سایر اعضای خانواده به آنها مسؤولیت بدهند.

اسدی گفت: از رفتارهای انفرادی، هیجانی وقهرمانگرایی بپرهیزید، با ارسال پیام های مثبت مثل اینکه کسی کشته نشده ، یا کسی آسیب جدی ندیده ، تخریب زیاد نبوده، نیروهای امدادگران اورژانس، هلال احمر، پلیس، و مسئولین در محل حادثه حضور دارند، به دیگران امید و آرامش بدهید.

او همچنین توصیه کرد که به دستورات نیروهای اورژانس، امدادگران، پلیس و پزشکان گوش کنید و این دستورات را اجرا کنید.

اسدی در پایان گفت: سعی کنید کنار هم باشید و درحین آرامش، هوشیار باشید و فعالیت های روزمره و ساده زندگی رو در کنار هم انجام دهید.