6 روش ترمیم پوست و مو

درمان خشکی و لک های خورشیدی تابستان

در این مقاله نحوه ترمیم آسیب های ناشی از آفتاب تابستان ارائه شده است.

  1. ۱ سال،۸ ماه قبل
  2. ۰
درمان لک های خورشیدی

درمان لک های خورشیدی تابستان

گذراندن روزهای کاملاً آفتابی در ساحل تا ماه سپتامبر یک ایده بسیار عالی به نظر می رسد - درست زمانی که تابش آفتاب تابستان ممکن است پوست ما را پر از لک و برنزه کند. در اینجا، نحوه ترمیم آسیب های ناشی از آفتاب تابستان ارائه شده است.

لکه های تیره بر روی صورت

قرار گرفتن در معرض نور خورشید تولید ملانین در پوست را افزایش می دهد که منجر به ظهور چند لکه قهوه ای در سراسر چهره تان می شود. برای درمان پوست تان، شما باید سلول های مرده را از بین ببرید (که به از بین رفتن علائم جدید کمک خواهد کرد و مناطق قدیمی تر را روشن تر می کند). پس از تمیز کردن، دو تا سه بار در هفته پد پوست گلیکولیک را بر روی صورت تان بکشید و از یک کرم رتینول نیز دو تا سه بار در هفته استفاده کنید. (نکته: رتینول با مرطوب کننده تان را قبل از استعمال مخلوط کنید تا خشکی یا التهاب اولیه به حداقل برسد)

پوست خشک و پوسته پوسته شده بر روی بدن

خورشید، گرما، کلر و آب شور  می توانند به طور فوق العاده پوست تان را خشک کنند. خوشبختانه، درمان ساده است. دنبال چیزی بگردید که در فرمولش حاوی گلیسیرین باشد (که به ورود رطوبت به داخل اپیدرم کمک می کند) و هر روز از آن بلافاصله پس از دوش گرفتن استفاده کنید.

پوست خشک و پوسته پوسته شده بر روی صورت

این لوسیون های سبک که شما در طول تابستان استفاده می کنید تاثیر زیادی روی صورت شما ندارند. این لوسیون ها را به یک فرمول خامه ای تر تغییر دهید، ترجیحاً لوسیون های دارای اسید هیالورونیک (که در رطوبت بدون احساس سنگینی بیش از حد بر روی پوست قفل خواهند شد).

پاشنه های ترک خورده و خشک

متاسفانه، هیچ یک از پدیکور ها نمی توانند در برابر ضربه هایی که در طول تابستان به پاهای ما وارد می شوند مقاومت کنند. شما می توانید پاشنه پینه بسته را با سنگ پا نرم کنید.

موهای جو گندمی

بدترین اتفاقی که در طول تابستان رخ می دهد تغییر وحشتناک رنگ مو است. به ویژه از آنجایی که هایلایت های دستی ارزان نیستند، یک شامپو بنفش یا کاندیشنر تهیه کنید و موهایتان را بشویید. تن های بنفش سرد به خنثی شدن تن های گرم جو گندمی کمک می کنند و رنگ موی شما را به رنگ مویی که در آغاز تابستان داشتید نزدیک تر می کند.

موهای ته خشک

اول از همه: موهای خشک را کوتاه کنید. در مرحله بعد، در هر مرحله از شستشو، از یک ماسک مو مغذی به جای کاندیشنر استفاده کنید. این ماسک را به مدت حداقل سه تا پنج دقیقه قبل از شستشو بر روی موهایتان – به جز ریشه ها - قرار دهید. در مرحله آخر، چند قطره روغن روی انتهای موها بریزید.