بازهم « اسیدپاشی » در کشور

این بار اسیدپاشی روی صورت 4 مرد مزاحم

مأموران با تحقیق از شاهدان حادثه متوجه شدند مردی جوان در درگیری با چهار نفر که حالت طبیعی نداشتند و می خواستند راهش را با سلاح سرد سد کنند، درگیر شده و یک بطری حاوی اسید را روی این چهار جوان ریخته و فرار کرده است.

  1. ۱ سال،۹ ماه قبل
  2. ۰
اسیدپاشی

اوایل تیر امسال مردی با پلیس کرج تماس گرفت و از ماجرای اسیدپاشی در اطراف محله حصارک کرج خبر داد.

مأموران با حضور در آنجا مشاهده کردند چهار جوان، هدف اسیدپاشی قرار گرفته اند و سر، صورت، سینه و چشم هایشان آسیب دیده است. مأموران، موضوع را به اورژانس گزارش دادند که با حضور امدادگران اورژانس در محل، هر چهار جوان مصدوم به بیمارستان منتقل شدند.

در ادامه مأموران با تحقیق از شاهدان حادثه متوجه شدند مردی جوان در درگیری با این چهار نفر که حالت طبیعی نداشتند و می خواستند راهش را با سلاح سرد سد کنند درگیر شده و یک بطری حاوی اسید را روی این چهار جوان ریخته و فرار کرده است.

همزمان با تشکیل پرونده قضایی در شعبه اول دادسرای امور جنایی کرج و با دستور بازپرس ایوب ابراهیمیان، تحقیقات کارآگاهان اداره آگاهی استان البرز برای یافتن مرد اسیدپاش آغاز شد. در این مرحله مأموران با تحقیق از شاهدان حادثه و جمع بندی اطلاعات به دست آمده از آنها توانستند چهره فرضی او را به دست آورند. در ادامه تحقیقات معلوم شد عامل اسیدپاشی در محله حصارک کرج زندگی می کند که تحت تعقیب پلیس قرار گرفت.

این در حالی بود که مصدومان حادثه هر کدام از 20 تا 30 درصد دچار سوختگی شده بودند. مأموران در ادامه با تحقیق از آنها متوجه شدند این افراد شب حادثه حال طبیعی نداشتند و با دیدن مرد اسیدپاش ـ که متواری است ـ با هم درگیر شده اند که او ناگهان در بطری ای را که به دست داشته، بازکرده و به سر و صورتشان اسید ریخته است. در ادامه تحقیق از مصدومان، آنها که مرد اسیدپاش را پیش از این می شناختند، هویت او را فاش کردند.

جست وجوی پلیس برای دستگیری متهم به اسیدپاشی ادامه داشت تا این که او پس از چند روز شناسایی و دستگیر شد.

او با انتقال به پلیس آگاهی استان البرز درباره اسیدپاشی سکوت کرد تا این که یک ماه پس از این حادثه، سکوت خود را شکست و به پلیس گفت: شب حادثه من همراه خواهرم و دو عضو خانواده اش برای تفریح به یکی از بوستان های محله حصارک رفته بودیم که این چهار جوان در حالی که حالت طبیعی نداشتند، به سمت مان آمدند و می خواستند برایمان ایجاد مزاحمت کنند. می ترسیدم به خواهرم و دو عضو خانواده اش آسیب واردکنند که با آنها درگیر شدم و به سختی این افراد را دور کردم.

وی اضافه کرد: از ترس این که آنها دوباره به سراغمان بیایند، خانواده خواهرم را به خانه شان رساندم. بعد از آن در حال بازگشت به خانه مان بودم که دوباره آنها را دیدم که پس از مزاحمت دوباره، با میانجی گری چند نفر آنها رهایم کردند و رفتند. اما مطمئن بودم این مزاحمان تا بلایی بر سرم نیاورند، مرا رها نخواهند کرد. بنابراین از مغازه ای مقداری اسید باتری خریدم و با ریختن آن داخل بطری، به سمت خانه مان به راه افتادم تا اگر دوباره خواستند مزاحمت ایجاد کنند، با تهدید به اسیدپاشی آنها را بترسانم.

مرد اسیدپاش تصریح کرد: هنوز مسافتی را طی نکرده بودم که مهاجمان این بار در حالی که قمه و چاقو به دست داشتند، راهم را سد کردند و قصد جانم را داشتند که با آنها درگیر شدم. برای این که آنها را بترسانم در بطری را باز کردم تا تهدیدشان کنم که بترسند و فرار کنند اما نفهمیدم در درگیری چطور بطری از دستم رها و محتویات آن روی این چهار نفر پاشیده شد. با فریادهای این افراد ترسیدم و فرار کردم. متهم با قرار قانونی روانه زندان شد. تحقیقات پلیس جنایی از مرد اسیدپاش ادامه دارد.

 
همرسانی نوشتار: