پدیده ای که در هر یک میلیون زایمان یکبار رخ می دهد

تولد سه قلوهای یکسان

سه قلوهای یکسان بسیار نادر از طریق عمل سزارین متولد شدند

  1. ۱ سال،۸ ماه قبل
  2. ۰
تولد سه قلوهای یکسان

تولد سه قلوهای یکسان

امبر هیلز گفت که حتی در دوران بارداری اش، به ندرت تصور می کرد که تبدیل به مادر سه قلوهای یکسان شود. یک هفته پس از زایمان سه دختر از طریق عمل سزارین من کاملا آرام بودم. این اتفاق احتمالاً به خاطر هورمون های مادر است.

دوست پسر او و پدر سه قلوها بیان داشت که در آغاز او احساس کمی متفاوتی داشت.

تولد سه قلوهای یکسان

لوگان براون فلچر گفت من اول کمی ترسیده بودم و احساس عجیبی داشتم. اما وقتی که آنها به دنیا آمدند، من آماده بودم. من برای استقبال از آنها بسیار آماده بودم.

دختر 19 ساله دبیرستانی اهل نیوبرگ، اورگان، این سه دختر را در اولین روز ماه آگوست به دنیا آورد. اسامی آنها به ترتیب زمان تولد عبارت است از: رالین (2 پوند، 12 اونس)، اوری (3 پوند، 11 اونس) و الینا (2 پوند، 15 اونس).

تولد سه قلوهای یکسان در آمریکا

طبق گفته پزشکان، این سه خواهر سه قلو های یکسانی هستند که بدون هیچ درمان های باروری یک اتفاق نادر حتی بیشتر غیر معمول را رقم زده اند.

دکتر کریگ نواک، متخصص نوزادان در مرکز پزشکی پراویدنس سنت وینسنت بیان داشت که چنین پدیده ای در هر یک میلیون زایمان یکبار رخ می دهد.

سه قلوها

نوزادان چهار روز پیش از موقع زایمان شان به دنیا آمدند زیرا پزشکان نگرانی هایی در مورد ضربان قلب پایین یکی از بچه ها داشتند. نوزادان پس از 34 هفته متولد شدند.

نواک اظهار داشت که حال سه قلوها خوب هستند. همچنین وی افزود که اغلب سه قلوها قبل از موعد مقرر به دنیا می آیند. 34 هفته سن حاملگی میانگین سه قلوها است.

سه قلو

اگر چه این نوزادان از لوله های تغذیه استفاده می کنند اما خودشان تنفس می کنند. زیرا آنها آنقدر قوی نیستند که به اندازه کافی و به طور مستقل غذا بخورند.

 نواک اظهار داشت که در این مرحله همه نشانه ها حاکی از این است که آنها همچنان سالم باقی خواهند ماند و در عرض دو تا چهار هفته مرخص خواهند شد.


دکتر مارک تاملینسون، متخصص زنان و زایمان که با این زن و شوهر کار می کرد، گفت: این سه قلوها بسیار نادر هستند حتی برای او نیز چیز جدیدی هستند.

 او گفت که من هرگز چنین سه قلوهایی را ندیده ام،. همچنین او بیان داشت که من سه قلوهای بسیاری را دیده ام ولی در چندتا از آنها یک دوقلو همسانو یک بچه ناهمسان بود.

 براون فلچر بیان داشت که او و دوست دخترش از هیچ داروی نوع کمک باروری استفاده نمی کردند. او گفت که این فقط یک اتفاق طبیعی بود و اذعان کرد داشتن سه قلو های یکسان شانسی بوده است. 

همرسانی نوشتار: