پس از یک عمل جراحی27 ساعته

دوقلوهای بهم چسبیده از هم جدا شدند

پس از عمل جراحی27 ساعته، آنیاس، جیدن توسط دکتر گودریچ از هم جدا شدند

  1. ۱ سال،۷ ماه قبل
  2. ۰
عمل موفقیت آمیز جداسازی دوقلوهای بهم چسبیده

عمل موفقیت آمیز جداسازی دوقلوهای بهم چسبیده

فقط چند روز پس از عمل جراحی27 ساعته او و برادرش، آنیاس، جیدن به مادر خود خیره نگاه می کند- کودکان ماه پس از 13ماه از هم جدا شدند.

دکتر جیمز گودریچ، رئیس بخش مغز و اعصاب کودکان، بیمارستان کودکان مونته فیور گفت: "حال جیدن در واقع بسیار خوب است". "ما فکر می کنیم آنها در هفته آینده از بخش آی سی یو خارج خواهند شد."

آنیاس

یک تیم 40 نفره از پزشکان، به سرپرستی گودریچ، دوقلوها را از هم جدا ساختند و جمجمه شان را بازسازی کردند.

در ابتدا، جیدن نمی توانست به سمت چپ حرکت کند، اما او به سرعت تحرک خود را بهبود داد.

آنیاس تشنج کرد، اما پزشکان او را با یک داروی ضد تشنج درمان کردند. گودریچ گفت تشنج طبیعی است زیرا این عمل جراحی بافت اسکار ایجاد می کند.

او گفت شما نمی توانید مغز را بدون عارضه قطع کنید.

جداسازی دوقلوهای بهم چسبیده

در حالی که پسران در حال بهبودی هستند، مادر و پدرشان در حال وفق دادن خود برای داشتن دو بچه جداگانه هستند.

"هنگامی که آنها به من گفتند که اول جیدن حرکت کرده است، درک این موضوع یک ثانیه زمان برد. من در واقع پرسیدم که چرا آنها اتاق را مرتب کردند زیرا تا به حال واقعا، این ایده را درک نکرده بودم که در اینجا دو تخت وجود خواهد داشت. "مادر مک دونالد در فیس بوک نوشت. "روز تولد دوباره مبارک."

دوقلوهای بهم چسبیده

مک دونالد در هفته هفدهم بارداری متوجه شد که او دو بچه در شکم خود دارد. هنگامی که پزشکان درخواست تکرار سونوگرافی دادند، آنها شوک شدند- دوقلوها از ناحیه سر بهم چسبیده بودند.

" پس از اینکه من متوجه این خبر شدم به مدت دو ساعت گریه کردم. ذهن من مملو از شک و تردید، ترس، و امید، بود".

گودریچ قبلاً کارل و کلارنس آگور، مجموعه ای دیگری از دوقلوهایی که از ناحیه سر بهم چسبیده بودند را با موفقیت از هم جدا کرده بود، در سال 2004. در کل، او هفت دوقلو را از هم جدا کرده بود. دوقلوهایی که از ناحیه سر بهم چسبیده هستند نادر هستند.

جیدن و آنیاس، بخش C در 32 هفتگی در 9 سپتامبر 2015 متولد شدند.

دوقلوها

پس از اینکه پسران تثبیت شدند، مک دونالد و همسرش کریستین خانه خود را در بریدوود، ایلینویز، در خارج از شیکاگو ترک کردند، و به نزدیک بیمارستان برانکس نقل مکان کردند. داشتن دوقلوهای به هم چسبیده کار مک دونالد را دشوار کرده بود چرا که پسران نیاز به مراقبت زیاد داشتند، و هزینه های نگهداری از آنها بالا بود. هزینه عمل جراحی حدود 2.5 میلیون دلار بود.

پس از آماده سازی، پسران در 12 اکتبر جراحی شدند. جیدن اول از اتاق عمل بیرون آمد، در حالی آنایس نیاز به جراحی بیشتر داشت.

دکتر جیمز گودریچ

در حالی که حال آنها خوب است، زمان بهبودی شان طولانی و غیر قابل پیش بینی خواهد بود. پس از پنج هفته در بیمارستان، پسران باید به یک مرکز نوتوانی بروند.

"من احساس بسیار خوبی دارم ... دو نوزاد جداگانه. ... و در عین حال با عدم اطمینان از آینده درد،" مک دونالد نوشت. "ما در آستانه یک گسترده ناشناخته ایستاده ایم."

گودریچ گفت: "، آنها به دوران نوزادی شان برخواهند گشت، آنها هرگز نمی توانند بنشینند، هرگز نمی توانند کنترل سر خود را داشته باشند، آنها هرگز نمی توانند راه بروند"

اگرچه دوقلوها یک سال باید در نوتوانی باشند، اما دکتر اورن تپر، کسی که بازسازی جمجمه شان را بر عهده داشت، فکر می کند که آنها به خاطر حمایت والدین شان شکوفا خواهند شد.

رئیس بخش جراحی سر و صورت در مونته فیور گفت:"شاه کلید همه موفقیت ها خانواده است. خانواده مک دونالد یک نمونه عالی از نوع خانواده ای است که توانایی مراقبت از این کودکان را دارد"

در نهایت، وقتی مک دونالد، خانواده اش و دوقلوها آماده زندگی شان می شدند، او  اعتقاد مذهبی عمیق خود را این گونه به اشتراک گذاشت: "اگر خدا نبود، خانواده ما چند ماه پیش از هم پاشیده بود"

همرسانی نوشتار: