حکایت شنیدنی و واقعی:

خودروی BMW ای که ناجی جان ده ها نفر از شر داعش شد

همیشه کشتار در خاورمیانه جنگ زده خبر اول نیست و گاهی خبرهایی شنیدنشان موجب شادی دل های مردم جهان و امیدواری برای ساکنین کشورهای جنگ زده خاورمیانه می‌شود.

  1. ۱ سال،۶ ماه قبل
  2. ۰
BMW ضد گلوله ناجی صدها نفر از شر داعش

مردی در کردستان عراق که با مبارزین بر علیه داعش همکاری می‌کند جان و خودروی BMW قدیمی اما ضد گلوله خود را به خطر می‌اندازد تا شهروندان عادی را از شر هیولای وحشیگری داعش نجات دهد.

ماجرا از این قرار است که «آکو رحمان» کُرد، یک دستگاه BMW قدیمی و متعلق به دهه نود میلادی را خریداری می‌کند و پیش از شروع جنگ مکانیک خودرو بوده، با قراردادن ستون و تجهیز اتاقک و پنجره ها به توری فولادی آن را به نوعی ضد گلوله می‌کند. علت این کار این بوده که در کرکوک عراق تک تیراندازان بزدل داعشی به زنان، کودکان و سالخوردگانی که در محاصره محله های تحت حمله به دام افتاده بودند شلیک می‌کردند و آکو توانسته با ساخت این خودرو تجهیز شده BMW و به خرج دادن جسارت به این مناطق رفته و جان دست کم ۷۰ مجروح و انسان بی دفاع را در طی بیش از دوماه عملیات شبانه روزی نجات دهد.

البته در این بین خساراتی نیز به این خودروی ارزشمند وارد شده. آکو می‌گوید تا به حال بیش از ۵۰ بار خودرو مورد اثابت گلوله قرار گرفته اما همچنان قبراق و سرحال به نجات جان هم وطن های خود مشغول است.

این کار آکو موجب شد تا فرماندار کرکوک به پاس این خدمات به وی مبلغ ۳۸۵ دلار (معادل یک ماه حقوق شهروند متوسط عراقی) اهدا کند. اما خبر بزرگ تر برای آکو این است که غول خودروسازی جهان BMW با شنیدن این خبر تصمیم گرفته تا به آکو پیشنهاد دهد در ازای خودروی فعلی مدل E32 یک خودرو صفر کیلومتر و کاملا مجهز به وی اهدا کند. BMW قصد دارد تا این خوردو را در موزه خود در آلمان به نمایش بگذارد.

البته آکو این پیشنهاد را رد کرد و گفته که می‌خواهد این خودرو را به موزه کردستان عراق هدیه دهد تا یادگاری باشد برای روزهای تیره و تار فعلی عراق.
همرسانی نوشتار: