پس از عمل سزارین 5 ساعته توسط یک تیم 60 نفره از پزشکان

زنده ماندن نوزادی با قلب خارج از بدن!

تیمی متشکل از بیش از 60 پزشک و پرستار توانستند نوزادی را با قلب بیرون از بدن به دنیا بیاورند

  1. ۱ سال،۶ ماه قبل
  2. ۰
زنده ماندن نوزادی با قلب خارج از بدن!

زنده ماندن نوزادی با قلب خارج از بدن!

زمانی که کیتلین و برایان ویتز به چکاپ معمول 20 هفته خود رفتند، آنها بی صبرانه مشتاق دیدن کوچولوی خود را بر روی صفحه نمایش و شنیدن ضربان قلب او بودند. با این حال، زمانی که پزشکان به صفحه نمایش نگاه کردند، آنها متوجه شدند که قلب این دختر کوچک در خارج از بدن کوچک او قرار دارد و در آنجا در حال رشد است.

عمل قلب کودک

"ما مطمئن بودیم که چنین موردی حتماً کشنده خواهد بود، حتی اگر آن تاکنون ثابت نشده بود." از آنجایی که این شرایط ترسناک در هر 100،000 مورد تولد، فقط برای 1 نفر رخ می دهد، پزشکان شانس زنده ماندن این دختر را خیلی کم می دانستند اما آنها این زن و شوهر را به پیش کارشناسان در کلینیک پزشکی مادر و جنین در فارگو فرستادند تا به او بهترین فرصت ممکن را بدهند.

عمل قلب کودکان

کارشناسان معتقد بودند که اگر کودک بتواند در طول دوره بارداری و تولد زنده بماند، در نهایت یک عمل جراحی برای قرار دادن قلب او در سینه اش انجام خواهد شد که به او یک فرصت خوب برای زنده ماندن می دهد. ویتز گفت: "من در آن زمان احساس اعتماد به نفس بالایی داشتم". "من می خواستم به او تا زمانی که او می خواست با بیماری اش مبارزه کند کمک کنم."

جراحی قلب کودک

دکتر جوزف دیرانی از کلینیک مایو در روچستر، مینه سوتا گفت: "ما می خواستیم به این بچه یک فرصت بدهیم، و ما این شانس را داشتیم که به خانواده و کودک یک امید واقع بینانه بدهیم." با تصویربرداری سه بعدی، دیرانی و یک تیم بزرگ از پزشکان مورد بچه کیران را مورد مطالعه قرار دادند و می دانستند که در حین عمل جراحی دقیقاً باید چه کاری را انجام بدهند. بنابراین، هنگامی که ویتز در در 36 هفته تحت عمل سزارین قرار رفت، تیمی متشکل از بیش از 60 پزشک و پرستار توانستند این کودک را به دنیا بیاورند و با خیال راحت قلب او را در سینه اش در پنج ساعت قرار دادند.

عکس سونوگرافی

دیرانی گفت: "من خوشبین و مطمئن بودم، اما مضطرب بودم" "من بسیار خوش شانس بودم که در کنارم پزشکان مشهوری قرار داشتند." کیران در بخش مراقبت های ویژه قلبی قرار داده شد، اما هیچ کس نمی دانست که آیا او تا شب زنده خواهد ماند یا خیر. "ما گفتیم که ما تا هر زمانی که او مبارزه کند در اینجا خواهیم بود." ویتز گفت، سپس او متولد شد، وپس از آن او یک روز، دو روز، سه روز، یک هفته، یک ماه، شش ماه، یک سال زنده ماند و در حال حاضر او 20 ماه حدود 2 سال سن دارد.

کودک سالم

پس از سپری کردن سه ماه در ICU، کیران در نهایت مرخص شد، و او قوی تر از روزهای قبل شده است. امروز، کیران 20 ماهه است، و اگرچه او هنوز هم نیاز به عمل جراحی دیگری برای ناهنجاری مادرزادی قلبش دارد، اما پزشکان مطمئن هستند که او خوب خواهد شد. ویتز گفت: "این بسیار سورئال است. "او اساسا در حال بازنویسی نوشتن چیزی است که اکثر افراد در مورد این شرایط می دانند. او رشد خواهد کرد. او هر چیزی را که دیگران انجام می دهد را انجام خواهد داد."