اربعین خونین

در تصادف اتوبوس دست کم ۲۴ زائر ایرانی کشته شدند !

تصادف یک دستگاه اتوبوس مسافربری حامل زائران ایرانی تعدادی کشته و زخمی برجای گذاشته است. این حادثه بعد از ظهر روز سه‌شنبه در محور اقلید به یاسوج در شمال استان فارس روی داد.

  1. ۱ سال،۲ ماه قبل
  2. ۰
۲۴ زائر ایرانی
نوداد -

براساس این گزارش، ۲۴ تن از مسافران هنگام وقوع حادثه و چهار تن دیگر از زخمی‌ها حین انتقال به بیمارستان جان خود را از دست دادند.

براساس این گزارش، این اتوبوس گروهی زائران یزدی اماکن زیارتی کربلا را به مرز شلمچه حمل می کرد که در نزدیکی اقلید دچار حادثه شد. شمار مسافران اتوبوس ۴۷ نفر گزارش شده است.

شامگاه گذشته، منابع خبری شمار کشته‌شدگان را دست کم ۲۴ نفر گزارش کردند اما صبح چهارشنبه، ۱۹ آبان، مدیریت بحران استانداری یزد نوشت که در این حادثه ۲۸ تن کشته شده‌اند.

در این حادثه ۲۲ نفر هم زخمی شده‌اند، به نقل از کمک راننده اتوبوس واژگون شده که زخمی و بستری است گزارش کرده که اتوبوس نقص فنی داشت و هنگامی که راننده قصد ترمز گرفتن داشت، متوجه شد که اتوبوس ترمز ندارد.

زائران یزدی اتوبوس عازم شرکت در مراسم اربعین در کربلا بودند که دچار حادثه شدند. 

محل وقوع حادثه نوشته است که "برابر اعلام سازمان حمل و نقل و راهداری کشور، تردد اتوبوس مسافربری از این محور ممنوع اعلام شده و محور یادشده یک محور فرعی روستایی است که دارای گردنه و پنچ‌های خطرناکی است."