زنگ خطر در بروکسل

حمله تروریستی در بلژیک

(Jan Jambon) وزیر کشور بلژیک در پیامی توئیتری حمله شارل روآ را «اقدامی شنیع» خواند و افزود: (Ocam) نهاد تحلیل تهدید در بلژیک در حال بررسی وضعیت است.

  1. ۱ سال،۱۰ ماه قبل
  2. ۰
پلیس بلژیک

 نخست وزیر بلژیک در نخستین اظهار نظر اعلام کرد نخستین شواهد به دست آمده انگیزه های تروریستی برای این حمله را تایید می کند. 
«داوید کینو» (David Quinaux) سخنگوی پلیس شهر «شارل روآ» (Charleroi) ، در اظهاراتی تلویزیونی اعلام کرد: مهاجم ساعت 16 روز شنبه به وقت محلی (18 و 30 دقیقه به وقت تهران) در مقابل مرکز پلیس حضور یافت و به سرعت قمه خود را از یک ساک ورزشی خارج کرد. وی در حالی که «الله اکبر» می گفت دو پلیس زن را که مشغول انجام وظیفه بودند، از ناحیه صورت مجروح کرد.
وی افزود: یکی از پلیس های حاضر در محل به مهاجم شلیک کرد و او در بیمارستان در اثر شدت جراحت جان سپرد. دو پلیس مجروح هم به بیمارستان منتقل شدند. 
این اقدام در حالی صورت گرفت که بلژیک با توجه به حمله تروریستی در بروکسل در 22 مارس (3 فروردین)، هم اکنون در وضعیت 3 هشدار امنیتی قرار دارد. در بلژیک چهار سطح هشدار امنیتی تعیین شده که در سطح سوم آن، اقدام تروریستی امری «محتمل» در نظر گرفته می شود.
«یان یانبون» (Jan Jambon) وزیر کشور بلژیک در پیامی توئیتری حمله شارل روآ را «اقدامی شنیع» خواند و افزود: «اوکام» (Ocam) نهاد مرتبط با تحلیل تهدید در بلژیک در حال بررسی وضعیت است. 
این نهاد در بلژیک مسئول تعیین ماهیت تهدیدهاست و مشخص خواهد کرد که آیا حمله اخیر تروریستی بوده است یا خیر؟
در حمله های تروریستی 22 مارس (3 فروردین) در یک ایستگاه مترو و فرودگاه بروکسل، 32 نفر کشته و بیش از 300 تن مجروح شدند. گروه تروریستی «داعش» مسئولیت این حمله ها را بر عهده گرفت.




همرسانی نوشتار: