برخی رسانه ها تعداد کشته ها را بیش از 50 نفر اعلام کرده اند

فوری: انفجار در بیمارستانی در پاکستان بیش از چهل کشته به جا گذاشت

این انفجار در بیمارستانی در کویته مرکز ایالت بلوچستان واقع در غرب پاکستان رخ داده است.

  1. ۱ سال،۹ ماه قبل
  2. ۰
انفجار پاکستان

بعضی رسانه‌های پاکستان تعداد قربانیان را بیش از پنجاه نفر گزارش کرده‌اند. بنا بر گزارش ها به دنبال این انفجار صدای تیراندازی هم شنیده شده است. حادثه زمانی رخ داد که جمعی از وکلا جسد بلال انور کاسی یک وکیل ارشد را که امروز بر اثر شلیک گلوله از سوی افراد ناشناس به قتل رسیده بود، به این بیمارستان آوردند.

گمان می‌رود که تعداد زیادی از وکلا در بین قربانیان این حادثه باشند. تعدادی از روزنامه‌نگاران هم که برای پوشش خبر به بیمارستان رفته بودند در میان کشته‌شدگان هستند. در پی این حادثه در تمام بیمارستان‌های کویته حالت اضطراری اعلام شده است.

هنوز مشخص نیست که این انفجار چگونه رخ داده است اما برخی از رسانه‌های پاکستان می‌گویند که این حادثه بر اثر انفجاری انتحاری به وقوع پیوسته است. در همین رابطه تاکنون هیچ فرد یا گروهی مسئولیت این انفجار را برعهده نگرفته است.

محمد نواز‌شریف، نخست وزیر، این حمله را محکوم کرده و گفته است که "به هیچکس اجازه داده نمی شود که آرامش و ثبات را در این ایالت برهم زند." بلوچستان پاکستان هر از گاهی صحنه انفجار و خشونت ها و از جمله حملات هدفمند از سوی گروههای مسلح مستقر در این منطقه بوده است.
همرسانی نوشتار: