قتل دختر بچه 17 ماهه با یک قاشق نمک توسط مادر سنگ دل + عکس

کیمبرلی نیکول مارتینز، اهل کارولینای جنوبی، به اتهام کشتن دختر 17 ماهه اش، پیتون مارتینز، با استفاده از خوراندن 1 قاشق چای خوری نمک بازداشت شد.

  1. ۱ ماه،۴ هفته قبل
  2. ۰
کیمبرلی مارتینز
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

کیمبرلی نیکول مارتینز، اهل کارولینای جنوبی، به اتهام کشتن دختر 17 ماهه اش، پیتون مارتینز، با استفاده از خوراندن 1 قاشق چای خوری نمک بازداشت شد.

در 31 ژوئن، پیتون به دنبال تماس مادرش کیمبرلی با 911، به یک بیمارستان محلی واقع در اسپارتان منتقل می شود. او دچار تشنج شده بود. پزشکان دریافتند که سطح بالایی از سدیم در خون پیتون وجود دارد. مسئله ای که باعث ابتلای کودک به هیپرناترمی شده بود. دو روز بعد، خانم مارتینز 23 ساله، توسط پلیس اسپارتان به اتهام آزار و اذیت دختر کوچکش دستگیر شد. پیتون علی رغم بستری شدن در بیمارستان در تاریخ 3 آگوست جانش را از دست می دهد. از این رو، خانم مارتینز با اتهام قتل کودکش مواجه می شود.

بر اساس تحقیقات پلیس که در جریان جلسه دادگاه منتشر شد، مشخص شد که کیمبرلی برای بازگرداندن شوهرش به خانه تهدید کرده بود که پیتون را مسموم خواهد کرد. پس از دستگیری مارتنیز، دو فرزند دیگر او تحت حظانت قرار گرفتند.

دبی مارتینز کیتس به نمایندگی از خانواده پیتون گفت:«پیتون زیباترین، شادترین و عزیزترین بچه ای بود که فکرش را می کردید. او هرگز گریه نمی کرد و اینقدر بامزه بود که همه را به خنده وامی داشت. وقتی نزدیکش بودی، نمی توانستی لبخند نزنی.»

هیپرناترمی، معمولا به علت مصرف زیاد سدیم رخ می دهد، اما کم آبی بدن نیز در این امر دخیل است. چون این عارضه با دی هیدراته شدن بدن همراه است. چون وقتی سطح سدیم در خون بالاتر از حد مشخصی می رود، بدن نمی داند با سدیم اضافی چه کند؛ به خصوص اگر آب کافی هم نداشته باشد. علائم اولیه این عارضه شامل تشنگی مفرط است که در نهایت به هذیان، تشنج، کما و مرگ قربانی منجر می شود؛ چون سلول های مغز کوچک تر شده و عروق خونی منبسط می شوند. هر چند نوشیدن بیش از حد آب و ورزش های طولانی مدت نیز باعث بروز این عارضه می شوند.