هدف قرار گرفتن طراح اصلی حملات به تهران از زبان وزیر اطلاعات ! + فیلم

محمود علوی، وزیر اطلاعات ایران به تلویزیون این کشور گفته فردی که به گفته او طراح اصلی و مدیر حملات روز چهارشنبه تهران بوده با همکاری نهادهای اطلاعاتی در خارج از ایران کشته شده است.

  1. ۱۰ ماه،۲ هفته قبل
  2. ۰
لینک های دانلود: mp4 (۱٫۳ MB) webm (۶۷۷٫۹ KB)

آقای علوی شنبه شب در گفتگو با تلویزیون ایران گفته است کسی که مدیریت و طراحی این حملات را بر عهده داشته "از کشور خارج شده بود اما با همکاری سرویس‌های دوست، روز شنبه کیفر جنایت خود را متحمل شد".

وزیر اطلاعات ایران درباره چگونگی این واقعه گفته این فرد که هویت او اعلام نشده "به وسیله سربازان گمنام امام زمان و دوستانمان در سرویس‌های همراه و همکار" کشته شده است.

"سربازان گمنام" اصطلاحی است که در ایران برای ماموران وزارت اطلاعات این کشور به کار می‌رود.

به گفته وزیر اطلاعات ایران، فرد کشته شده در زمان شکل‌گیری حملات تهران در "مرز" مستقر شده بوده و پس از وقوع این حملات از ایران خارج شده بوده است.

آقای علوی که در گفتگوی ویژه خبری شبکه دو سیما  سخن می‌گفت بعد از شکل‌گیری حملات روز چهارشنبه عملیات‌های متعددی در نقاط مختلف ایران صورت گرفته است:

"سرنخ‌های زیادی به دست آوردیم البته تیم‌های زیادی را تحت رصد داشتیم که بنا به ملاحظات گذاشته بودیم به موقع در شرایطی زیر ضربه ببریم، ولی به هرحال ۴۲،‌۴۳ نفر شناسایی و دستگیر شدند، خانه امن آنها در کرمانشاه شناسایی شد و افرادی دستگیر شدند؛ هم‌چنین یک خانه امن دیگر که این ۵ تروریست در آنجا هم پیمان شده بودند زیر ضربه رفت و برادر یکی از آن‌ها که از خودشان خطرناک‌تر بود در تور اطلاعاتی سربازان گمنام امام زمان قرار گرفت و در اختیار مأموران اطلاعات است؛ ضمن اینکه فردی که فرماندهی این تیم را به عهده داشت و در مناطق مرزی مستقر شده بود و بعد از هلاکت آن‌ها از کشور خارج شده بود با همکاری سرویس‌های اطلاعات، کیفر کارش را داد و توسط سربازان گمنام امام زمان و سرویس‌های اطلاعاتی همکار به درک واصل شد."