لحظه هولناک سرقت «باند ماکسیما» از حجره بزرگ فرش در تهران + فیلم و عکس ها

رئیس پلیس پایتخت به دستگیری اعضای باند سارقان فرش معروف به باند ماکسیما اشاره کرد و گفت: این سارقان تنها در یک سرقت بیش از یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان فرش سرقت کردند.

  1. ۹ ماه،۲ هفته قبل
لینک های دانلود: mp4 (۸٫۴ MB) webm (۴٫۵ MB)

به گزارش سرویس اجتماعی نوداد (سکوی اجتماعی خبر) سردار حسین رحیمی در خصوص دستگیری این باند سرقت، بیان داشت: تقریبا در اوایل سال جاری موارد متعدد وقوع سرقت از فرش فروش ها را داشتیم که غالب این ها در مراکز تجاری و به عنف انجام می شد.

باند سرقت فرش ماکسیما

وی افزود: این موضوع به طور ویژه در دستور کار همکاران من در پلیس آگاهی قرار گرفت و پس از ماهها تلاش شبانه روزی و رصد اطلاعاتی و کنترل هایی که صورت گرفته این باند ۸ نفره شناسایی و دستگیر شدند.

رئیس پلیس پایتخت با اشاره به اینکه اعضای این باند که در تهران و دوتا از شهرهای غربی کشور بودند همه با هم و یکجا دستگیر شدند، عنوان داشت: این سارقان حدود بیست مغازه را مورد سرقت کرده بودند و شیوه دزدی اینها هم اینگونه بوده که معمولا هرجایی را که می خواستند سرقت کنند یکی یا دوروز قبل شناسایی می کردند و فرش های نفیس و ارزشمند آن را شناسایی و پس از آن با استفاده از تجهیزات خود اقدام به تخریب درب مغازه و سرقت فرش های مغازه می کردند.

باند سرقت فرش ماکسیما

وی با اشاره به اینکه معمولا ساعت سرقت این سارقان بین ساعت ۱ تا ۴ صبح بوده، افزود: ارزش ریالی سرقت های این سارقان بسیار زیاد می باشد که به عنوان نمونه در یک مغازه که سرقت کردند بیش از یک میلیارد و سیصد میلیون تومان در ۲۰ مغازه اقدام به سرقت کردند؛ که با توجه به دامنه و گستردگی سرقت هایی که انجام داده اند هنوز تحقیقات ادامه دارد.

سردار رحیمی خاطر نشان کرد: با بازجویی های صورت گرفته  سارقان اعترافات خوبی داشتد و برخی فرش ها و برخی ادوات مورد استفاده در سرقت از مخفیگاه آنان کشف شده است.

باند سرقت فرش ماکسیما

رئیس پلیس پایتخت بیان داشت: امیدواریم همکارانم اموال مسروقه را در تحقیقاتشان کشف کنند ولی متاسفانه سارقان اغلب این فرش ها را به فروش رسانده اند.

این مقام ارشد انتظامی با گلایه جدی ما از کسبه برخی از واحد های صنفی که حجم زیادی از مبادلات اقتصادی انجام می دهند ولی میزان هزینه که برای امنیت  محل کسب خود انجام می دهند بسیار پایین و ضعیف است، تاکید کرد:انتظار دارم ضمن ایمن سازی،  مغازه خود را  به سیستم ۱۱۰ و سیستم های هشداری و سیستم های دوربین وصل کنند.