وزارت اطلاعات اعلام کرد

شناسایی 1500 جوان ایرانی که شور داعشی شدن به سرشان زده بود !

وزیر اطلاعات با اشاره به اقدامات صورت‌گرفته برای عدم‌پیوستن به گروه‌های تروریستی گفت: بیش از ۱۵۰۰ جوانی ایرانی که قصد پیوستن به داعش را داشتند شناسایی کرده و از پیوستن آن‌ها به داعش جلوگیری کردیم.

  1. ۱ سال،۹ ماه قبل
  2. ۰
شور داعشی شدن در ایران

حجت‌الاسلام سید‌محمود علوی با اشاره به همیاری و کمک ملت با وزارت اطلاعات افزود: مردم هر جا که حرکت مشکوکی را مشاهده کردند با 113 و ستاد خبر تماس گرفتند و موارد زیادی توطئه‌های ضد‌امنیتی برای سربازان گمنام امام زمان(عج) کشف و به مقابله با آنها پرداختند. 

علوی با اشاره به اقدامات صورت‌گرفته در راستای عدم پیوستن به گروه‌های تروریستی افزود: وزارت اطلاعات هنگامی‌که مشاهده کند برخی افراد در حال جذب به گروه‌های تروریستی هستند پیش از آنکه جذب شوند و مشاهده شود که نشانه‌های ملحق شدن آن‌ها وجود دارد به سوی آن‌ها رفته و آن‌ها را متوجه مسیر اشتباه‌شان می‌کند.

وی با بیان اینکه باید جوانان را از پیوستن به جریان تروریستی داعش برحذر داریم، گفت: بیش از 1500 جوانی که قصد پیوستن به داعش را داشتند شناسایی کرده و دعوت کردیم و گاهی در قالب بازداشت آن‌ها را فراخواندیم و بر اساس موضع قرآن و رسول اکرم(ص) با آن‌ها صحبت کردیم و از پیوستن آن‌ها به داعش جلوگیری کردیم.

وزیر اطلاعات بیان کرد: امام علی(ع) فرمودند ارزش پیشگیری بهتر از درمان است و انسانی‌ را که راه اشتباه می‌رود پیش از آنکه منحرف شود باید نجات دهیم.

وزیر اطلاعات با اشاره به اینکه باید با دشمن به سختی برخورد و در دل آن‌ها هراس ایجاد کرد، اظهار داشت: وزارت اطلاعات اجازه عرض‌اندام و فعالیت به جریان‌های تروریستی را نمی‌دهد، دل‌های سربازان گمنام امام زمان(عج) نسبت به مردم پر از محبت و نسبت به دشمنان اسلام لبریز از خشم است، وزارت اطلاعات به‌گونه‌ای عمل کرده که تیم‌های تروریستی به‌صورت کامل زیر ذره‌بین هستند و از اقدام امنیتی آن‌ها پیشگیری می‌کنیم.