گرمای شدید در ژاپن

گرمای بی سابقه در ژاپن, 26 قربانی گرفت

در مرداد ماه سال گذشته نیز گرمای بی سابقه در ژاپن جان 40 نفر را گرفت و 25 هزار نفر را راهی بیمارستانها کرد.

  1. ۱ سال،۹ ماه قبل
  2. ۰
گرمای شدید در ژاپن

گرمای شدید هوا چند هفته ای است که کشور ژاپن را تحت تاثیر خود قرار داده و براساس گزارش ها تاکنون شش هزار و 500 نفر دچار گرما زدگی شدید شده اند.
تلویزیون ژاپن اعلام کرده که فقط در دو هفته گذشته 12 نفر جان خود را بر اثر گرمازدگی از دست دادند و نزدیک به 800 نفر در بیمارستان ها وضعیت خوبی ندارند و بعضا خطر مرگ آنها را تهدید می کند.
در این بین اعلام شده است که 3 هزار و 300 نفر سالمندانی هستند که عمدتا بالای 65 سال سن دارند و باید برای مدت طولانی تری بستری شوند تا مخاطراتی که جان آنها را تهدید می کند، برطرف شود.
بیشترین افرادی که گرما زده شده اند و شمار آنها به بیش از 415 نفر می رسد ساکنان منطقه «اوزاکا» هستند و در توکیو هم بیش از 350 نفر دچار این بیماری شده اند.
گرمای شدید، اواخر تیرماه سالجاری نیز جان سه نفر را در ژاپن گرفته بود.
دمای هوا امروز در پایتخت ژاپن از مرز 38 درجه گذشت که یکی از گرمترین روزها طی هفته های گذشته بود. این در حالیست که دمای هوا در برخی مناطق این کشور بر اساس گزارش سازمان هواشناسی ژاپن به مرز 40 درجه سانتیگراد نیز رسیده است.
سازمان هواشناسی ژاپن اعلام کرد که گرمای بی سابقه در این کشور بر اثر ورود یک جبهه هوای گرم شکل گرفته است.
آسیای شرقی، شمال شرق و چین در دو ماه گذشته شاهد گرمای طولانی و شدیدی بودند و دمای هوا برای هفته ها بین 35 تا 38 درجه سانتیگراد در نوسان بوده است.
در مرداد ماه سال گذشته نیز گرمای بی سابقه هوا در ژاپن جان 40 نفر را گرفت و 25 هزار نفر را روانه بیمارستانها کرد.
همرسانی نوشتار: