سرعت باد در مازندران 130 کیلومتر بر ساعت

طوفانی سهمگین شمال کشور را در نوردید + فیلم و گزارش تصویری کامل

سیل و طوفان شدید به بخش وسیعی از شهرستان های استان مازندران خسارات جبران ناپذیری وارد نمود. طبق اخبار دریافتی تا کنون 4 نفر جان خود را از دست داده اند.

  1. ۱ سال،۸ ماه قبل
  2. ۰
لینک های دانلود: mp4 (۱٫۴ MB) webm (۴۸۷٫۷ KB)

از ساعت نخستین صبح روز جمعه 12 شهریور ماه حوالی ساعت 4 و 30 دقیقه صبح بارش باران، رعد و برق شدید و طوفان تقریبا تمامی شهرهای مازندران را محاصره کرد.  این طوفان که به مدت قریب به یک ساعت و نیم به طول انجامید، خسارت‌های زیادی به منازل و واحدهای مسکونی، تاسیسات برق رسانی، آب رسانی وارد کرد و بارش بی‌وقفه باران موجب بروز آبگرفتگی در شهرهای استان مازندران شد. سرعت شدید وزش باد در شهرهای مازندران موجب از جای کنده شدن سقف بسیاری از منازل روستایی و شهری شد. تابلوهای تبلیغاتی صنوف و بازاریان نیز در این طوفان خسارت شدید دید.  در برخی شهرها بیمارستان‌ها دچار آبگرفتگی شد و نیز خسارت به تیرهای چراغ برق نیز در اکثر مناطق مازندران مشهود است. سقوط درخت بر روی تیرهای چراغ برق و خودروها نیز بر اثر طوفان به مازندران خسارت زد. برق اکثر مناطق مازندران از زمان طوفان قطع شده است. 

آب گرفتگی و از جا کنده شدن درختان

تندباد 130 کیلومتر برساعت در مازندران

 تندباد شدید با سرعت بین 90 تا 130 کیلومتر بر ساعت بامداد امروزاستان مازندران را درنوردید.  مدیر کل هواشناسی مازندران در گفت‌وگو با خبرنگاران با بیان این‌که بیشترین تندباد با سرعت 130 کیلومتر در شهرستان قائم شهر ثبت‌شده است که البته لحظه‌ای بوده است، گفت: شدت این تندباد، که از ساعت 4 بامداد امروز از سمت غرب مازندران شروع شده بود، در شهرهای آمل 94 کیلومتر، نوشهر 65 کیلومتر، قائم‌شهر 130 کیلومتر و ساری 80 کیلومتر بر ساعت ثبت‌شده است. نوربخش داداشی با اشاره به این‌که تا ظهر امروز بارش‌های نقطه ای و رگباری در مازندران ادامه دارد، گفت: از بعدازظهر بارش‌ها در حد پراکنده خواهد بود و فردا هوای استان نیمه ابری و ابری است. داداشی افزود: هم‌چنین با تأثیر این سامانه تاکنون آمل 68 میلی‌متر و نوشهر 47 میلی متر بیشترین بارش را داشته‌اند.

آب گرفتگی در سطح شهر

خسارت به شهرهای مازندران

مدیر کل مدیریت بحران مازندران نیز گفت: تند باد بامداد امروز در برخی شهرهای استان خسارت‌هایی داشته است.

علی احمدی گفت: در شهرهای محمودآباد، آمل، بابل، قائم شهر، سوادکوه شمالی و ساری خسارت وارد شد و بیشترین خسارت در بخش سربندی ساختمان‌ها و شکستن درخت‌ها و قطعی برق و آبگرفتگی معابر بوده است.

وی گفت: خوشبختانه تا کنون هیچ گونه مصدومیت و یا کشته‌ای گزارش نشده است.

بازاری که دیگر بازار نیست

مرگ گنجشکها در اثر رعد و برق

آب گرفتگی

گنجشک ها در اثر ساعقه کشته شده اند

افتادن شیروانی خانه ها

از کنده شدن سقف خانه ها

خسارات در نقاط مختلف شهر

کنده شدن سقف های خانه ها

خسارات به خانه ها

باغی که دیگر دیوار ندارد

خسارات شهری

خسارت به خانه ها

طوفان شدید خساراتی بر جای گذاشت

آب گرفتگی در سطح شهر

نیروهای هلال احمر به یاری مردم شتافتند

خسارت های وارد شده به خانه ها

درختانی که از ریشه کنده شده اند

آسیب دیدن نقاط مختلف

آب گرفتگی در شهر

همرسانی نوشتار: