در پی وقوع زمین لرزه ای بزرگ در کره شمالی

رسانه ها از احتمال آزمایش اتمی توسط کره شمالی خبر می دهند

در پی وقوع زمین لرزه ای به قدرت ۵.۳ درجه در نزدیکی یک محل آزمایش های اتمی کره شمالی ظن آن می رود که این کشور پنجمین آزمایش هسته ای خود را انجام داده باشد.

  1. ۱ سال،۸ ماه قبل
  2. ۰
آزمایش اتمی کره شمالی

خبرگزاری یونهاپ کره جنوبی گفت که این یک "زلزله مصنوعی" بوده است.  این خبرگزاری به نقل از یک منبع آگاه که از او نام برده نشد نوشت که لرزش به احتمال زیاد ناشی از آزمایش اتمی بوده است. 

لرزش نزدیک نقطه ای ثبت شد که قبلا محل انجام آزمایش اتمی بوده است. سازمان زمین شناسی آمریکا گفت که لرزش در این ناحیه ردیابی شد، و ناشی از انفجار بوده است.

کره شمالی هنوز انجام یک آزمایش اتمی تازه را تایید نکرده است اما تصاویر اخیر ماهواره ای و اطلاعاتی حاکی از افزایش فعالیت در سایت پانگی-ری است، جایی که کره شمالی در ماه ژانویه چهارمین آزمایش اتمی خود را انجام داد. 

این کشور براساس تحریم های سازمان ملل از انجام آزمایش های اتمی یا فناوری موشکی منع شده است اما در ماه های گذشته یک رشته پرتاب های موشکی انجام داده و دشمنانش را به حمله اتمی تهدید کرده است.

جمعه روز ملی کره شمالی است که در آن تاسیس این کشور جشن گرفته می شود.  کره شمالی از این رویدادها به عنوان فرصتی برای نمایش قدرت نظامی خود استفاده می کند. تازه ترین آزمایش اتمی در ماه ژانویه ظاهرا با انفجار یک بمب هیدروژنی همراه بود اما آن ادعا مستقلا تایید نشده است. 

همرسانی نوشتار: