اقدامات شهرداری؛ نگران کننده تر از همیشه

تخریب محیط زیست مردم به ازای "شیرینی پول بسازبفروش ها"

مشاور و نماینده تام‌ الاختیار وزیر راه و شهرسازی در شورای عالی حفظ حقوق بیت‌ المال: «سال‌هاست که شهر تهران گرفتار ترافیک، برج‌ سازی‌ های بی‌ قواره، ساخت و سازهای غیرمجاز، آلودگی هوای تهران و بسیار مشکلات دیگر است و جای تعجب و سوال دارد چطور در برابر چنین تخلفات گسترده‌ ای سکوت می‌ شود؟ این در حالی است که تخلفات شهرداری کاملا مشهود است.»

  1. ۱ سال،۹ ماه قبل
  2. ۰
قالیباف، شهردار تهران

حسین معصوم در خصوص تخلفات شهرداری تهران گفت: «درباره مباحث شهرسازی و عملکرد و اتفاقات ناخوشایندی که در شهرداری‌ ها برای اداره امور شهر می‌ افتد، بارها نگرانی‌ هایمان را اعلام کرده ایم. »

وی ادامه داد: «ارکان وزارت راه و شهرسازی از وزیر گرفته تا معاون معماری و شهرسازی و اعضای شورای عالی معماری و حوزه حفظ حقوق بیت‌ المال تاکنون چندین بار درباره عملکرد شهرداری هشدار و تذکر داده‌ اند. »

معصوم با اشاره به تخلفات جدید شهرداری مبنی بر فروش پارک‌ های شهر تهران، گفت: «روند تخریب پارک‌ های تهران رو به تشدید است. شهرداری تهران اخیرا یکی از پارک‌ های منطقه جردن را به برج‌ سازان فروخته است. در منطقه سعادت‌ آباد هم دیده شده دور بخشی از پارک‌ ها دیوارکشی شده و ساخت و ساز در آن منطقه در حال انجام است. »

وی ادامه داد: «تعدادی از پارک‌ های تهران به دو نیم تقسیم شده‌ اند که نیمی از آن به بساز و بفروش‌ ها فروخته شده و ساخت و ساز در حال انجام است. »

مشاور و نماینده تام‌ الاختیار وزیر راه و شهرسازی در شورای عالی حفظ حقوق بیت‌ المال تاکید کرد: «این اقدامات شهرداری بسیار نگران کننده است و نگران کننده‌ تر از آن، این است که مسئولان در شهر تردد می‌ کنند و شاهد این اقدامات هستند اما برخوردی صورت نمی‌گیرد. »

معصوم با بیان این که درباره اقدامات غیر قانونی شهرداری تهران باید اقدام عاجل انجام شود، گفت: «این عملکرد غیرقانونی شهرداری تهران غیرقابل جبران خواهد بود و با این اقدامات، محیط زیست مردم تهران را تخریب می‌ کنند. »

وی تاکید کرد: «این اقدامات غیر قانونی در سایه توافقات انجام می‌ شود. »


نماینده تام‌ الاختیار وزیر راه و شهرسازی در شورای عالی حفظ حقوق بیت‌ المال با بیان این که با علنی شدن تخلفات شهرداری باید برخورد با این مجموعه جدی باشد، ادامه داد: «نباید هیچ شخص قدرتمندی خودش را در حاشیه امن احساس کند. تا زمانی که این حاشیه امنیت برای افراد وجود داشته باشد، به طور طبیعی اقدامات ما در مقابل این عملکرد غیر قانونی موثر نخواهد بود.»

وی با بیان این که ما نگاهی کاملا فنی داریم و وزارت راه و شهرسازی نگاه سیاسی به این موضوعات ندارد، گفت: «تخلفات گسترده‌ ای که در شهرداری انجام شده صرفا در جهت اداره شهر نبوده است. تخلفات شهرداری نه تنها در جهت بهبود کیفیت شهرسازی و زندگی مردم نبوده بلکه سطح کیفیت زندگی مردم را به شدت کاهش داده است. »