چاهی که آب آن آلوده به نیترات است را به طور قطع پلمب می کنیم !

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: اگر امروز شاهد تغییر طعم و مزه آب هستیم به دلیل استفاده از آب چاه برای شرب است اما این مسئله دلیل بر ناسالم بودن آب نیست.

  1. ۵ ماه،۴ هفته قبل
زاینده رود جان یک جوان را گرفت
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

کمال حیدری در گفت و گویی اظهار داشت: آبی که برای شرب استفاده می شود چه آب از چاه باشد چه آب تصفیه خانه به طور قطع تمام مواد و املاح موجود در آب طی آزمایشات مختلف و به صورت شبانه روزی مورد بررسی قرار می گیرد.

وی با این اطمینان که در آب شرب نیترات وجود ندارد و اگر چاهی را مشاهده کردیم که آب آن آلوده به نیترات است به طور قطع پلمب می کنیم، بیان داشت: بدنبال بحران آب در اصفهان از آب چاه برای شرب استفاده می شود که هر چه چاه عمیق تر باشد به طور قطع روی مزه و طعم آب تاثیر خواهد گذاشت.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان اعلام کرد: در مرکز بهداشت استان اصفهان به عنوان ناظر سلامتی آب هر روز بهداشت آب زیر نظر صدها ناظر در آزمایشگاه ها مورد بررسی قرار می گیرد.

وی افزود: با آغاز فصل گرما یکی از دغدغه ها و نگرانی های ما بروز بیماریه ای واگیردار بر اثر فساد مواد غذایی است و زیادتر شاهد بروز اسهال و استفراغ هستیم.

حیدری اعلام کرد: در فصل گرما زیادتر بهداشت فردی را به خانواده ها توصیه می کنیم و رعایت اصول بهداشتی در مقابل تشدید گرمای هوا به همه توصیه می شود.
همرسانی نوشتار: