هنرمند آمریکایی؛ مبتلا به بیماری لاعلاج

جشن خداحافظی بتسی دیویس پیش از "خودکشی قانونی"

یک زن اهل کالیفرنیا، که به بیماری غیر قابل علاجی مبتلا بود، پیش از استفاده از داروی تجویز شده به منظور پایان دادن به زندگی خود، یک جشن بزرگ دو روزه برگزار و برای آخرین بار با دوستان و بستگان خود دیدار و خداحافظی کرد.

  1. ۱ سال،۹ ماه قبل
  2. ۳
بتسی دیویس

به گزارش اسوشیتدپرس، بتسی دیویس قبلا همه دوستان و اقوام را از جزئیات تصمیم خود آگاه کرد؛ و از مهمان هایش با انواع نوشیدنی ها، کوکتل ها و همچنین پیتزای محبوبش، که همیشه از یک رستوران محلی می خرید، پذیرایی کرد.

این هنرمند 41 ساله، به بیماری"اسکلروز جانبی آمیوتروفیک" یا "لو گهریگ" مبتلا بود؛ بیماری که دستگاه عصبی مغز و نخاع را به صورتی پیش رونده و غیر قابل ترمیم از بین می برد و در حال حاضر درمانی برای آن وجود ندارد.

وی نخستین شهروند کالیفرنیاست که از قانون جدید "حق پایان دادن خود خواسته به زندگی" در آن ایالت استفاده کرد و با این استفاده از داروی تجویز شده از سوی پزشک، به زندگی خود پایان داد. این قانون در چهار ایالت دیگر آمریکا نیز به اجرا در آمده است.

خبرگزاری اسوشیتدپرس از قول یکی از مهمانان به نام نیلز الپرت نوشت،"برای من و سایرین خیلی سخت بود که با این موضوع رو به رو شویم؛ اما در نهایت هیچ شکی ام  هم نداشتیم که فقط و فقط به خاطر او به آنجا خواهیم رفت."

با این حال او تنها یک شرط برای آنها گذاشته بود و آن این که هیچ کس نباید جلوی او گریه کند.

بتسی دیویس همانطور که بر روی تخت خود خوابیده بود، پس از پایان دو روز جشن در سوم مرداد ماه، به کنار تپه ای برده شد و در آنجا با خوردن دارویی که دکتر قبلا به او داده بود، این دنیا را برای همیشه ترک کرد.  
همرسانی نوشتار: