اتفاقی عجیب در علم پزشکی

تولد نوزاد دوسر در بیمارستان اندونزی

نوزاد دختر عجیب هم اکنون در دستگاه انکوباتور بیمارستان تحت مراقبت ویژه قرار دارد. نوزاد 4.2 کیلوگرم وزن دارد و به گفته پزشکان او مبتلا به نوعی اختلال دوقلویی به نام "پاراپاگوس" است.

  1. ۱ سال،۱۰ ماه قبل
  2. ۰
نوزاد دوسر

نوزاد دوسر با یک بدن در اندونزی

نوزاد دختر با دوسر در اندونزی متولد شد. این نوزاد روز دوشنبه در بیمارستان شرق جاوا به دنیا آمد و نامش را به لیست نوزادان عجیب الخلقه افزود.

نوزاد دختر عجیب هم اکنون در دستگاه انکوباتور بیمارستان تحت مراقبت ویژه قرار دارد. نوزاد 4.2 کیلوگرم وزن دارد و به گفته پزشکان او مبتلا به نوعی اختلال دوقلویی به نام "پاراپاگوس" است. پاراپاگوس یک حالت نادر است که در آن 2 سر و گردن کنار یکدیگر بر روی یک بدن قرار می گیرند. پزشکان بعد از معاینات اولیه دریافتند که این نوزاد دچار مشکل تنفسی نیز می باشد؛ به همین علت نگهداری او را در دستگاه انکوباتور تجویز کردند. وجود مشکل تنفسی مراقبت از این نوزاد عجیب را حساس تر کرده است؛ به طوری که پرستاران به صورت 24 ساعته در کنار دستگاه حضور دارند.

نگهداری نوزاد دختر دوسر مبتلا به پاراپاگوس در دستگاه  انکوباتور

در این نوع اختلال نادر دوقلوهای به هم چسبیده کودک با داشتن اندام های داخلی مشترک کار جداسازی را برای پزشکان غیرممکن می سازد. به دلیل وجود تنها یک قلب جداسازی این دسته از دوقلوها غیرممکن است. به عقیده متخصصان این دسته از اختلالات در نوزادان به دلیل جهش ژنتیکی در اوایل بارداری رخ می دهد. تصاویر نشان می دهد که چطور هر دو در یک لحظه گریه می کنند و آرام می شوند.

 
همرسانی نوشتار: