طالبان پول قبض ها را از منازل و مغازه ها می گیرد ! + عکس

این دفعه طالبان برای مناطق تحت تصرف خود قبض برق به شکل دیگری طراحی کرده است و پول قبض ها را از منازل و مغازه ها می گیرد.

  1. ۱ سال،۹ ماه قبل
  2. ۰
برشنا

رئیس شرکت برق افغانستان «برشنا» گفت: گروه طالبان در برخی از مناطق نا امن کشور قبض هزینه برق را به چاپ رسانده اند و طبق این قبض ها، هزینه برق را از صاحبان منازل و مغازه ها دریافت می کنند.

 «قدرت الله دلاوری» در گفت و گو با خبرنگاران در کابل، شمار این مناطق را محدود دانست، اما با این حال گفت که این خبر نگران کننده است و ما این موضوع را با مقام های امنیتی کشور درمیان گذاشته ایم.

وی همچنین افزود: گروه طالبان قبض های برق را در مناطق تحت کنترل خود به شکلی دیگر طراحی و به چاپ رسانده اند.

طالبان بخش هائی از جنوب، شمال و منطقه مرکزی در استان «بغلان» را در تصرف خود دارند و نظامیان افغان با پشتیبانی نیروی هوایی درحال نبرد با آنان برای بازپس گیری این مناطق هستند.

وی درباره اینکه تکلیف قبض های شرکت برشنا برای منازلی که هزینه برق آن را به گروه طالبان پرداخت کرده اند، در آینده چه خواهد شد؟ گفت که در این زمینه تصمیم گیری خواهد شد.

وی همچنین در این نشست از آغاز به کار نصب سومین توربین سد «کجکی» در جنوب غرب افغانستان با کمک مالی امریکا خبر داد و گفت که تا دو ماه آینده این توربین نصب خواهد شد و 18.5 مگاوات برق از آن تولید می شود.

با نصب این توربین، ظرفیت سد کجکی بر روی رودخانه هیرمند به 51.5 مگاوات خواهد رسید.

وزارت انرژی و آب افغانستان گفته است که ظرفیت تولید برق از این سد را به 150 مگاوات خواهد رساند.

چاپ قبض برق به شیوه طالبان
همرسانی نوشتار: