احتمال بروز یک فاجعه در آلمان

اجبار ذخیره آب و آذوقه برای آلمانی ها

توماس دمزیر، وزیر کشور آلمان، به گروهی از دانش آموزان گفت: «آلمان باید برای شرایطی آماده باشد که در آن منابع آب و آذوقه سمی شده یا جریان نفت و گاز قطع شده است.»

  1. ۱ سال،۹ ماه قبل
  2. ۰
مردم آلمان

آلمان برای مقابله با بروز یک فاجعه به شهروندان خود هشدار داد در زمانی که احتمال وقوع حملات ترورریستی وجود دارد، برای ذخیره کردن مواد غذایی اقدام کنند.

به گزارش روزنامه انگلیسی ایندیپندنت، شهروندان آلمانی باید مواد غذایی کافی برای ده روز و آب را برای پنج روز ذخیره کنند.

دولت آلمان در حال برنامه ریزی برای اطلاع دادن به شهروندان خود درباره ذخیره کردن مواد غذایی و آب در خانه های خود برای مواجهه با شرایط وقوع یک حمله تروریستی یا بروز یک فاجعه است.

بر اساس گزارشی که در این باره در نشریه آلمانی فرانکفورتر آلگماینه درج شده است، اجرای سیاست «مفهوم دفاع مدنی» که مفاد آن منتشر نشده است، مستلزم آن است که شهروندان اقدام به ذخیره سازی مواد غذایی کافی برای ده روز کنند.

شهروندان آلمانی همچنین باید آب را برای استفاده به مدت پنج روز ذخیره کنند.

این اقدامات که دولت این ماه از آن خبر داد شامل سرمایه گذاری بیشتر بر نیروهای پلیس و نیروهای امنیتی از جمله ایجاد یک یگان ویژه برای مبارزه با جرایم سایبری و تروریسم می شود.

سخنگوی وزارت کشور آلمان گفت: این طرح روز چهارشنبه در کابینه به بحث گذاشته خواهد شد. او از اشاره به جزئیات بیشتر در این باره خودداری کرد.

آلمان در پی وقوع دو حمله اسلام گرایانه و یک مورد تیراندازی یک نوجوان در مونیخ -که ثبات روانی نداشت- هم اکنون در شرایط هشدار شدید قرار دارد.

بر اساس گزارش فرانکفورتر آلگماینه، این گزارش نخستین بار در یکی از کمیته های پارلمان آلمان در سال دو هزار و دوازده مطرح شد.

در این گزارش 69 صفحه ای، احتمال وقوع حمله نیروهای نظامی متعارف محتمل دانسته نشده است.

در این گزارش همچنین به لزوم ایجاد یک سامانه هشدار معتبر، ایجاد ساختار بهتر در زمینه محافظت از ساختمان ها و ایجاد ظرفیت های بیشتر در نظام سلامت و بهداشت اشاره شده است.

وزیر دفاع آلمان اوایل این ماه گفت که این کشور «هدف تروریسم» قرار گرفته است. او خواستار آموزش نزدیک ارتش با نیروهای پلیس شد تا برای مقابله با حملات احتمالی گسترده شبه نظامیان آماده باشند.

توصیه دولت آلمان به شهروندان این کشور برای ذخیره آب و آذوقه 

در همین حال بی بی سی انگلیسی گزارش داد: دولت آلمان برای اولین بار از زمان جنگ سرد به شهروندان این کشور توصیه کرده است اقدام به ذخیره آب و آذوقه برای استفاده در شرایط اضطراری کنند.

به گزارش 'بی بی سی' بعضی از نمایندگان مخالف در پارلمان گفتند که طرح تازه دفاع مدنی، که قرار است روز چهارشنبه با حضور وزیران کابینه بررسی شود، هراس افکنی است.

'توماس دمزیر'، وزیر کشور آلمان، به گروهی از دانش آموزان گفت: آلمان باید برای شرایطی آماده باشد که در آن منابع آب و آذوقه سمی شده یا جریان نفت و گاز قطع شده است.

اما 'دیتمار بارتش' رهبر حزب چپ گرای 'دی لینکه' در انتقاد از این تصمیم گفت: شما با مجموعه تازه ای از پیشنهادها، مثل احتکار تدارکات، می توانید مردم را کاملا مضطرب کنید.

'کنستانتین وان نوتز'، معاون رهبر پارلمانی حزب سبز گفت: روزآمد کردن توصیه دفاع مدنی که از سال 1995 تاکنون دست نخورده بود، اقدامی معقول است.

اما او افزود: من نمی توانم سناریوی حمله ای را تصور کنم که نیازمند ذخیره تدارکات توسط عموم باشد.

دفاع مدنی آلمان: جنگ سرد و حالا

حدود دو هزار پناهگاه در آلمان غربی با کمک بودجه فدرال ساخته شد (آلمان شرقی کمونیست شبکه پناهگاه های خود را داشت.)

در 'باد نوینار آیوایلر' در 30 کیلومتری شهر بن یک پناهگاه مخصوص حمله اتمی ساخته شد.

قوانین آلمان می گوید که پناهگاه های جنگ سرد نباید به ساختمان های دیگری تبدیل شوند.

آلمان هنوز مخفیگاه هایی دارد که در آنها آذوقه از جمله پودر شیر و حبوبات ذخیره شده است. ذخیره این انبارها به طور منظم بررسی و نو می شود.