شلاق و ممنوع الکاری برای بازیگر مشهور ایرانی

«تجاوز به عنف» نه؛ «عمل منافی عفت» !!

قاضیان دادگاه هر چند بعد از بررسی محتویات پرونده این بازیگر را از اتهام تجاوز به عنف تبرئه کردند اما او را در مورد ارتکاب عمل منافی عفت مجرم تشخیص دادند و به 99 ضربه شلاق و منع از اشتغال به فعالیت‌ های فرهنگی به‌ مدت 2 سال محکوم کردند.

  1. ۱ سال،۹ ماه قبل
  2. ۰
دادگاه

بازیگر مشهور ایرانی که با شکایت دختری جوان راهی دادگاه شده بود، هر چند از اتهام تجاوز به عنف تبرئه شد اما به خاطر ارتکاب عمل منافی عفت به تحمل شلاق و ممنوع‌ الکاری محکوم شد.

رسیدگی به این پرونده از چندی قبل در دستور کار قضات دادگاه کیفری قرار گرفت. دختر جوانی به دادگاه کیفری یک استان تهران رفت و مدعی شد از سوی یکی از بازیگران معروف مورد آزار و اذیت قرار گرفته است. او گفت: مدتی قبل از طریق یکی از دوستانم با بازیگر معروفی آشنا شدم و دوستم گفت که او از من خوشش آمده و قصد ازدواج دارد. 

من هم گفتم اگر واقعا این نیت را دارد باید به خواستگاری‌ من بیاید. به این ترتیب یک روز او همراه مادرش به خانه‌ ما آمد و در حضور پدر و مادرم از من خواستگاری کرد. از آن روز به بعد چند مرتبه با یکدیگر بیرون رفتیم تا اینکه او یک شب از من برای شرکت در مهمانی‌ ای که در خانه‌ اش گرفته بود دعوت کرد.

آن شب حدود ساعت 11 مهمانی تمام شد و به‌ جز من و خواستگارم هیچ‌کس در خانه نبود. او یک لیوان شربت به من داد اما همین که شربت را نوشیدم دچار سرگیجه و دوبینی شدم. او در شرایطی که نمی‌ توانستم از خودم دفاع کنم من را مورد آزار و اذیت قرار داد.

شاکی ادامه داد: پس از آن دیگر جوابم را نمی‌ داد و گفت قصدی برای ازدواج ندارد. این در حالی بود که او باعث آبرو ریزی شده بود. به همین دلیل من هم تصمیم گرفتم از او شکایت کنم.

دختر جوان برای اثبات اظهاراتش مدارکی نیز به دادگاه ارائه کرد. از این‌ رو به دستور قاضی پرونده این بازیگر سرشناس به دادگاه احضار شد. 

هر چند این چهره مشهور در حضور قاضی به‌ طور کلی ماجرای آزار و اذیت دختر جوان را انکار کرد اما شواهد و مدارکی که علیه وی وجود داشت باعث شد قاضی برای وی قرار وثیقه سنگینی صادر کند. در شرایطی که بازیگر مشهور قادر به تأمین این وثیقه نبود چاره‌ ای نداشت تا این بار نه به‌ عنوان بازیگر بلکه به‌ عنوان یک متهم راهی زندان شود.

دومین دردسر

زندانی شدن بازیگر جوان چند روز بیشتر طول نکشید؛ چرا که او سرانجام توانست وثیقه سنگینی را که برایش درنظر گرفته بودند تأمین کند و آزاد شود. اما نمی‌ دانست در بیرون از زندان چه دردسر بزرگی در انتظارش است. در شرایطی که چند روز از آزادی موقت آقای بازیگر می‌ گذشت، سوار بر خودرو در یکی از خیابان‌ ها حادثه بزرگی به‌ وجود آورد. او هنگام رانندگی در جریان تصادف با خودروی دیگری که راننده‌ اش زن جوانی بود باعث مرگ وی ‌شد تا دردسرهای زندگی‌ اش دوچندان شود. در چنین شرایطی این بار وی به اتهام بی‌ احتیاطی در رانندگی منجر به فوت بازداشت شد و تا زمانی که نتوانسته بود وثیقه 130 میلیون تومانی دومین پرونده‌ اش را فراهم کند، در زندان ماند.

حکم دادگاه

آقای بازیگر در انتظار سرنوشت دومین پرونده‌ اش بود که موعد محاکمه به‌ پرونده آزار و اذیت دختر جوان رسید. قضات دادگاه هر چند بعد از بررسی محتویات پرونده این بازیگر را از اتهام تجاوز به عنف تبرئه کردند اما او را در مورد ارتکاب عمل منافی عفت مجرم تشخیص دادند و به 99 ضربه شلاق و منع از اشتغال به فعالیت‌ های فرهنگی به‌ مدت 2 سال محکوم کردند.

همرسانی نوشتار: