رکورد پیرترین انسان در جهان شکسته شد

پیرمرد 145 ساله که تنها آرزویش «مرگ» است

پیرترین انسان دنیا مردی است 145 ساله ساکن اندونزی که آرزوی مرگ دارد. "مباح گوتو" یکی از رکورد داران گمنامی است که توسط سازمان اسناد و مدارک این کشور شناسایی شد و نامش به عنوان پیرترین انسان در جهان منتشر گشت.

  1. ۱ سال،۹ ماه قبل
  2. ۰
پیرترین انسان در جهان

براساس اسناد معتبر این مرد در تاریخ 31 دسامبر 1870 متولد شده است. 

پیرترین انسان جهان

پیرترین انسان زنده جهان

این مرد از تمام 10 خواهر و برادر خود که اکنون در قید حیات نیستند و سالهاست فوت کرده اند بیشتر عمر کرده است. همچنین او سالهاست که بعد از مرگ همسر چهارمش که تاریخ آن سال 1988 بوده است زندگی می کند.

تقریبا تمام فرزندان او از دنیا رفته اند و این پیرمرد 145 ساله هم اکنون به همراه نوه ها، نتیجه ها و نبیره هایش زندگی می کند. این گزارش ثابت می کند که او رکورد پیرترین انسان را که تا پیش از این در دست " کالمان " زن 122 ساله فرانسوی بود را بشکند و نام خود را به عنوان پیرترین انسان جهان به ثبت برساند.

این مرد در مصاحبه با گزارشگر محلی گفت: نمی خواهم راجع به آنچه گذشته صحبت کنم؛ چون من از آنها عبور کرده ام و قصد بازگشت به سراغشان را ندارم. تنها آرزوی من در حال حاضر مرگ است؛ چرا که بیش از حد زندگی کرده ام. اعضای خانواده او می گویند که جدشان سالها پیش در سن 122 سالگی به دلیل مشکل جسمی در آستانه مرگ بود اما بعد از مدتی کوتاه جان دوباره گرفت و به زندگی خود ادامه داد.

پیرترین مرد دنیا می گوید که سنگ قبرش از 24 سال پیش یعنی در سال 1992 ساخته شده و آماده است، اما هنوز مورد استفاده قرار نگرفته است.

پیرترین انسان جهان

براساس گزارشات قبلی یک پیرمرد 171 ساله در نیجریه و یک پیرمر 163 ساله در اتیوپی هم جزو رکوردشکنان در بخش پیرترین انسان های دنیا قرار داشتند که می توان آنها را در این لیست قرار داد ولی از قرار معلوم اسناد و مدارک مشخص و کاملی برای اثبات این مسئله ارائه نشده است. این درحالی است که کارت شناسایی این پیرمرد 145 ساله بدون هیچ اشکالی در دسترس است. نوادگان او در رابطه با راز سلامتی و طول عمر می پرسند و پیرمرد در پاسخ می گوید: دستور و راز اصلی صبر و شکیبایی است.
همرسانی نوشتار: