10سپتامبر روزجهانی پیشگیری‌ از خودکشی

ناامیدی افراد، مهم‌ترین دلیل خودکشی

یک مقام سازمان بهزیستی ایران گفته است ناامیدی افراد، مهم‌ترین دلیل خودکشی در این کشور به شمار می‌رود.

  1. ۱ سال،۸ ماه قبل
  2. ۰
10سپتامبر روزجهانی پیشگیری‌ از خودکشی

روز جهانی پیشگیری از خودکشی؛

حسین اسدبیگی، رئیس مرکز فوریت‌های اجتماعی سازمان بهزیستی ایران در مصاحبه با خبرگزاری ایرنا گفته است بیش از ۹۰ درصد افرادی که دست به خودکشی می‌زنند، دچار اختلالات روانی هستند.

امروز ده سپتامبر، ۲۰ شهریور روز جهانی پیشگیری از خودکشی است. سازمان بهداشت جهانی می‌گوید هر سال، یک میلیون نفر در جهان دست به خودکشی می‌زنند.

آقای اسدبیگی در عین حال خاطرنشان کرده که مسایل اجتماعی، اقتصادی و سیاسی و مشکلات خانوادگی در خودکشی افراد تاثیر می‌گذارند.

آقای اسدبیگی از برنامه‌های تلویزیون ایران انتقاد کرده و گفته است "لازم است که در برنامه‌های صدا و سیما، نشاط اجتماعی ایجاد شود چرا که اکنون از خبرهای مختلف صدا و سیما فقط بوی مرگ و ناامیدی می آید و اغلب اخبار و برنامه‌ها به جنگ، بلای آسمانی و افراد کشته شده اختصاص دارد."

رئیس مرکز فوریت‌های اجتماعی سازمان بهزیستی ایران گفته است آمار خودکشی در ایران نسبت به سایر کشورها کمتر است. او گفته است در ایران از هر یکصد هزار نفر ۶ نفر خودکشی کامل دارند.

آمار دقیقی در مورد میزان خودکشی در ایران وجود ندارد.

مقام‌های سازمان بهزیستی ایران گفته‌اند که مداخله‌های مشاوره‌ای باعث شده تا سال گذشته چهار هزار و ۲۴۰ ایرانی از خودکشی منصرف شوند.

دو هزار و ۸۰۰ مورد از این خودکشی ها در زنان و هزار و ۴۰۰ مورد آن در مردان بود.

10سپتامبر روزجهانی پیشگیری‌ از خودکشیهمرسانی نوشتار: