حاشیه های عید قربان امسال

3 ویژگی متمایز عید قربان امسال

عید قربان یکی از مهمترین اعیاد مسلمانان شناخته می شود

  1. ۱ سال،۸ ماه قبل
  2. ۰
3 ویژگی متمایز عید قربان امسال

3 ویژگی متمایز عید قربان امسال

امروز دوشنبه، تقریباً 1.6 میلیارد مسلمان در سراسر جهان عید قربان را جشن می گیرند. اسم این عید به خاطر قربانی شدن سالانه گاو و حیوانات دیگر است، که به نوبه خود یادآور داستان تمایل حضرت ابراهیم به قربانی کردن پسرش برای خدا است.

در اینجا سه ویژگی متمایز عید قربان امسال فهرست شده اند:

1. جنگ لفظی میان ایران و عربستان سعودی

صحبت های تندی بین رهبران مذهبی ایران و عربستان سعودی در طول مراسم حج قبل از عید قربان رد و بدل شد. حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به کشته حداقل 750 نفر در حادثه منا در سال گذشته، در روز دوشنبه گذشته از مدیریت عربستان سعودی بر مقدس ترین منطقه جهان اسلام، که داخل مرزهای عربستان قرار دارد انتقاد کرد. حضرت آیت الله خامنه ای گفت: خاندان حاکم سعودی شایستگی مدیریت این اماکن مقدس را ندارند.

2. حجم تجارت دام در این زمان از سال بسیار زیاد است.

به گزارش الجزیره، حدود یک میلیون راس بز از بندر بربرا در سومالی در سال جاری به عربستان سعودی فرستاده شدند، که به یکی از بزرگترین جنبش های تجارت دام در جهان کمک می کند.

تجارت برای سومالی کاملاً حیاتی است - قلمرو جدایی طلب سومالی که در سال 1991 استقلال خود را اعلام کرد اما هنوز به رسمیت شناخته نشده است. امروز، تقریباً کل درآمد حاصل از صادرات این منطقه را صادرات دام شکل می دهد که درآمدی حیاتی برای یکی از فقیرترین کشورهای جهان - با سطح بیکاری جوانان در حدود 70٪ - ارائه می کند.

3. در عید امسال بسیاری از مسلمانان کمتر هزینه خواهند کرد

اگرچه ولخرجی های زیادی در تعطیلات عید انجام می شود، اما بسیاری از مسلمانان در سراسر جهان عید امسال را با هزینه کمتری نسبت به سال های قبل جشن می گیرند. به گزارش رویترز، قیمت پایین نفت باعث شده است که مردم عربستان سعودی در تعطیلات امسال کمتر هزینه کنند.

در اندونزی، پرجمعیت ترین کشور مسلمان جهان، گزارش شده است که به خاطر کاهش رشد اقتصادی، مردم به صورت دسته جمعی یک گاو را می خرند و آن را قربانی می کنند.

به گزارش واشنگتن پست، در پاکستان، که درآمد سرانه فقط 1500 دلار است، بسیاری از خانواده ها نیز به صورت شراکتی یک حیوان را می خرند و آن را قربانی می کنند.

همرسانی نوشتار: